Adobe’den Hızlandırılmış Video Aktarması

0
12
adobe | tekno-bilim

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi, bugün sizler için Adobe’nin yeni güncellemesinden bahsedeceğiz.

Adobe güncellemesi nasıl olacak?

Hızlı video oluşturacak.

Video oluşturma nasıl olacak?

Kodlama sistemi kullanılacak.

Yüksek çözünürlüklü videolara etki edecek mi?

Evet.

adobe-guncellemesi
Adobe-Guncellemesi

Nvidia ve AMD GPU’ları için Adobe’den bu hafta yeni bir donanım hızlandırma desteği geliyor. 14.2 numaralı güncelleme ile gelecek olan Adobe donanım kodlayıcısı kullanarak hızlandırma yapıyor.

İlginizi Çekebilir:Youtube Premium İptal Etme İşlemi

Bu güncellemeyle beraber yüksek çözünürlüklü videolar 5 kata varan bir hızla dışarı aktarılabilecek. Bu düzenleme Media Encoder, After effect ve Audition uygulamaları için de kullanılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Upload Yapmak Kotadan Yer Mi?

Primiere Pro uzun süredir video efektlerini ve video dışa aktarma işlemlerini hızlandırmak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu hızlandırma için NVIDIA’nın CUDA çekirdeklerini destekliyor.

Ancak yeni uygulama ile Nvidia ve AMD’nin GPU’ları için ayrı bir donanım kodlayıcısı kullanılacak. Sonuç olarak H.264 veya H.265/HEVC kodlayıcılarıyla dışa aktarım süreleri kısalabilecek.

Yönetinin Hızlandırmayla İlgili Açıklamaları

Adobe’de kıdemli mühendislik yöneticisi olan Manish Kulkarni, hızlandırma ilgili bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar şöyle:

 “Bu geliştirmeler, içerik oluşturuculara yüksek kaliteli uygulamalar ve araçlar sunmak için Nvidia ve Adobe arasındaki yıllarca süren işbirliğinin bir sonucudur.”

Ek olarak ise Windows’taki NVIDIA GPU’lar için sunulan yeni destekle, dışa aktarımlar GPU’nun gücünden yararlanılarak donanım hızlandırma destekli hale geldiğini söyledi.

Son güncellemeyle beraber Adobe, Premier Pro ve After Effects’de Apple’ın ProRes Raw formatı için destek getiriyor. Yani ProRes Raw dosyaları başka bir dilde kodlanmadan dışarı hızlı bir şekilde aktarılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz