Clubhouse Android telefonlarına geldi

0

Bekleyiş nihayet sona erdi: Clubhouse Android uygulaması nihayet dünyanın her yerindeki Android cihazlara indirilebilecek.

Clubhouse, Android Uygulamasını Dünya Çapında Başlatmaya Hazır

Clubhouse, uygulama içi toplantılarından birinde (haftada bir, her Pazar), dünya çapında kullanıma sunulana kadar Android uygulamasını farklı ülkelerde yavaş yavaş kullanıma sunacağını duyurdu. Bununla birlikte, yalnızca davetliler olarak kalacaktır.

Bu, Clubhouse’un yalnızca ABD’de Android’de piyasaya sürülmesinden sonra diğer ülkelerde yayınlanacak. Yayın programı aşağıdaki gibidir;

  • 18 Mayıs – Japonya, Brezilya, Rusya
  • 21 Mayıs – Nijerya, Hindistan
  • 21 Mayıs – Dünyanın geri kalanı

Clubhouse ayrıca, çok ihtiyaç duyulan bir iyileştirme olan “iOS ile özellik eşitliği üzerinde çalışıyor”. Görünüşe göre Android uygulaması iOS muadili kadar gösterişli değil.

Clubhouse
Clubhouse

Yayınlandıktan sonra bir yıl boyunca, Clubhouse yalnızca iOS’a yönelik bir uygulamaydı. Bunun mobil pazardaki başarısını ve büyümesini engelleyeceğini düşünebilirsiniz, ancak böyle bir varsayım daha yanlış olamaz. iOS cihazlarla sınırlı olmasına rağmen, Clubhouse’un birkaç konuşmacısı ve birçok dinleyici formatı milyonlarca kişinin ilgisini çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nissan Navara 2020 fiyatları açıklandı! İşte detaylar

Bu, yüksek profilli ünlüleri, politikacıları ve girişimcileri içeriyordu – ancak muhtemelen Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Tesla “Technoking” Elon Musk, Clubhouse takipçi sayısının arttırmasına katkıda bulunmuştur.

Clubhouse Tüm Rekabette Galip Çıkacak mı?

Twitter Spaces, şu anda Clubhouse’un en büyük rekabeti olsa da, Facebook söylentilere göre taklitçi uygulamasını başlattığında bu durum değişebilir.

Tacını almaya çalışan bu kadar çok alternatif varken Clubhouse’un gelişmesi zor olacak, ama kim bilir? Belki de başlangıç ​​şirketi, tüm rakiplerini sudan çıkaracak yeni bir özelliği gizlice hazırlıyor ve bunu ortaya çıkarmak için doğru zamanı bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz