Bir Akıllı Telefonda İki Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?

0
85
whatsapp hesabı nasıl kullanılır
whatsapp hesabı nasıl kullanılır

WhatsApp, Meta Platform’a ait uluslararası düzeyde kullanılabilen bir Amerikan IP üzerinden ses (VoIP) ve platformlar arası merkezi anlık mesajlaşma (IM) hizmetidir. Kullanıcıların metin mesajları ve sesli mesajlar oluşturmasına, göndermesine olanak tanır. Sesli ve görüntülü aramalar ve resimlerin, belgelerin, kullanıcı konumlarının ve diğer içeriğin paylaşılması.

WhatsApp istemci uygulaması mobil cihazlarda çalışır, ancak masaüstü uygulamasını kullanırken kullanıcının mobil cihazı internete bağlı olduğu sürece bir masaüstü bilgisayardan da erişilebilir. Bu yazıda sizlere akıllı telefonda iki Whatsapp hesabı nasıl kullanılır hakkında ipuçlarında bahsedeceğiz.

Hizmet sözleşmesi yapmak için bir cep telefonu numarası gereklidir. Ocak 2018’de WhatsApp, işletmelerin standart WhatsApp istemcisini kullanarak müşterilerle iletişim kurabilmesi için WhatsApp Business adlı küçük işletme sahiplerine yönelik ayrı bir işletme uygulaması başlattı. İstemci uygulaması, Facebook tarafından Şubat 2014’te yaklaşık 19,3 milyar dolara satın alınan Mountain View, California’daki WhatsApp Inc. tarafından oluşturuldu. 2015 yılında dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması haline geldi ve Şubat 2020 itibariyle dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcıya sahipti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mini LED ekranlı yeni 27 inç iMac Pro yakında üretime girebilir

Whatsapp Hesabı

Bir Akıllı Telefonda İki Whatsapp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Yalnızca ikincil bir WhatsApp hesabı için yedek bir Android telefona ihtiyaç duyduğunuz günler geride kaldı. Oppo, Xiaomi, Vivo, Huawei, Samsung, OnePlus, Realme’den çift SIM’li bir akıllı telefonunuz varsa, Çift Uygulama özelliğini kullanarak doğrudan ana cihazınızda ikincil bir WhatsApp hesabı oluşturabilirsiniz. İkili uygulama kurmadan önce ikinci SIM’in etkinleştirildiğinden ve İnternet’e bağlı olduğundan emin olun.

  1. Android cihazınızın ayarlarına gidin.
  2. Aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a dokunun.
  3. İkili Uygulama’yı seçin ve Oluştur’a dokunun.
  4. İkili uygulamayı destekleyen uygulamalardan WhatsApp’ı seçin.
  5. İkili uygulamalar arasında geçiş yapın ve cihazın bir WhatsApp ikili uygulaması kurmasını bekleyin.
  6. Uygulama başlatıcıya geri dönün ve ikili uygulama simgesiyle WhatsApp’ı açın.
  7. İkinci numaranızı kullanarak WhatsApp’ı kurun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz