Apple, yeni tasarımlı 30W GaN şarj cihazı üzerinde çalışıyor

0
apple gan şarj
apple gan şarj

Apple ürünleri, şarj etme ve daha yüksek voltajlı şarj cihazlarını destekleme konusunda her zaman en üst sıralarda yer almaz. OPPO gibi şirketler 240W hızlı şarjı zorlarken Apple’ın en yeni iPhone’u sadece 20W hızlı şarjı destekliyor. Popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun yeni bir tweet’i, Apple’ın sahne arkasında daha yüksek watt değerine sahip yeni bir GaN şarj cihazı üzerinde çalıştığı için (düşündüğünüz kadar olmasa da) bunun değişmek üzere olduğunu öne sürüyor.

30W GaN Şarj Cihazı

Kuo, Apple’ın 30W’a kadar hız sağlayacak yeni bir GaN şarj cihazı üzerinde çalıştığını söylüyor. Referans olarak, Apple’ın iPhone için mevcut USB-C güç adaptörü 20W şarj hızı sunar. Şarj cihazının yeni bir tasarıma sahip olacağını ve 2022’de piyasaya sürüleceğini söylüyor. Yaklaşan 30W şarj cihazı, Apple’ın MacBook Air ile birlikte gelen mevcut 30W USB-C güç adaptörünün daha küçük bir versiyonu olabilir. Ancak, bu şu anda sadece bir spekülasyon.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Benzin fiyatlarına yeni bir indirim geldi!
şarj
30W GaN şarj cihazı

Apple’ın yeni şarj cihazını ne zaman piyasaya süreceği konusunda bir bilgi yok. Apple yarın yeni ürünlerini duyurmak için özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor, ancak 30W GaN şarj cihazının bu yıl içinde iPhone 14 serisiyle birlikte tanıtılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz