Bagger 293 En Büyük İş Makinesi

0
26
bagger 293

Hepinize merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımız teknolojik makineler hakkında olacak. Bahsedeceğim makine Bagger 293. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

Bagger 293 Nedir?

Devasa bir kepçe tekerlekli ekskavatördür.

Teknoloji hayatımız her yerinde aktif ve sıkça kullandığımız bir yere sahip. Artık gelişen teknoloji ve firmaların birbiri ile rekabet halinde olması ve piyasadaki firma sayısının artması bu gelişmelerin önünü açıyor.

İlginizi Çekebilir : Uçan Taksi Bell Nexus 4EX Geliyor

Tarımdan inşaat sektörüne, kuyumculuktan ayakkabıcılığa kadar aklınıza gelemeyecek artık her yerde teknoloji insan gücünü geçmiş durumda. Burada sektörden sektöre değişse de makinelerde aradığımız özellikler var. Kimi sektörde çok hızlı olması gerekiyor.

Ancak diğer yandan bir sektöre bakınca çok büyük olması gerekiyor. Bagger 293 tüm sektörler göz önüne alınınca iş dünyasının en büyük makinesi konumunda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Qualcomm Snapdragon Sound yüksek kaliteli ses platformunu başlattı

Mesela tarım sektöründe büyük makineler fazlasıyla rağbet görmektedir. Çünkü insanlar tarımda tarlalarını sürecek makineler alırken daha büyük olmasına dikkat eder ki işleri daha hızlı bitsin.

Ancak diğer bir yandan fabrikalar sanayisine baktığımızda, fabrikadaki makinelerin daha hızlı olduğunu görürüz. Çünkü fabrika demek seri üretim demek. Rakiplerinizden ne kadar hızlı üretirseniz o kadar önde olursunuz.

BAGGER 293

Bagger 293, 1995’de Almanlar’ın TAKRAF şirketi tarafından en büyük kara aracı olarak üretilmiştir. Bu araç günümüzde hala en büyük kara aracı olarak Guiness Rekorlar kitabında yerini hala koruyor durumda.

Almanya’nın Hanbach kenti yakınlarında kahverengi kömür madeni çıkarma ve işleme işinde hala kullanılan aracın zaman içinde sahip ve lisans haklarını başka bir firma satın almıştır. Almanya’nın en büyük ikinci enerji şirketi olan RWE Power AG aracın güncel sahibi olarak geçmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Mi Electric Scooter 1S Türkiye'de satışta!
bagger 293 makine
BAGGER 293

Makinenin ne kadar büyük olduğundan bahsediyoruz. Çünkü dikkat çeken en önemli özelliği makinenin dünyanın en büyük makinesi olması. Bakalım boyutları neymiş; 96 metre ile dünyanın en yüksek kara aracı ünvanını Guiness rekorlar kitabı ile de tescillenerek elinde bulunduran bu makine, 225 metre uzunluğunda tam olarak da 14.200 ton ağırlığındadır.

Aynı anda kullanacak 5 kişilik bir kullanıcı ekibine ve çalışması için 16.65 megawatt’lık enerjiye ihtiyaç duyan makinenin 21,3 metre çapında ve 15 m3’lük malzeme alan 18 adet adet kovadan oluşan bir kazıcı elemanı bulunuyor. Yani en büyük araç olduğundan büyük de bir iş ve çalışma gücü gerektiriyor desek yanlış olmaz.

İlginizi Çekebilir : Man TGX 2020