Artık WhatsApp’ı bu iPhone’larda kullanamayacaksınız!

0
26

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; WhatsApp, şimdiye kadar çeşitli işletim sistemlerinin gerçekten eski sürümleri için bile destek sağladı. Uygulama iOS 9 desteğinden vazgeçmeyi planladığından, bu durum şimdi değişiyor gibi görünüyor. Bu, çeşitli iPhone modellerinin artık WhatsApp’ı çalıştırmayacağı anlamına geliyor.

WhatsApp Eski iOS Sürümlerini Desteklemeyi Durduruyor

WhatsApp henüz SSS sayfasını güncellememiş olsa da, uygulamanın beta sürümlerinden birinde iOS 9 veya iOS’un önceki sürümleri için destek olmayacağı görüldü.

Bu, iPhone’unuz iOS 9 veya önceki bir sürümü çalıştırıyorsa, yeni güncelleme yayınlandığında telefonunuzda WhatsApp’ı kullanamayacağınız anlamına gelir.

Etkilenen iPhone Modelleri

İyi bir şey, iOS 9 veya önceki sürümleri çalıştıran pek çok iPhone modelinin olmamasıdır. Çoğu iPhone, iOS 10 veya sonraki bir sürümüne güncellenebilir ve bu, bu uygulamayı telefonunuzda kullanmaya devam edeceğiniz anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix ve Amazon Prime kapanmıyor!

Bu değişiklikten etkilenecek popüler iPhone modellerinden ikisi iPhone 4 ve 4S. Ne yazık ki, her iki telefon da iOS 10’a güncellenemiyor ve bu, WhatsApp desteğinin bu iki telefonda iptal edileceği anlamına geliyor.

WhatsApp
WhatsApp

iOS Sürümünüzü Kontrol Etme

Daha yeni bir iPhone kullanmak, güvende olduğunuz anlamına gelmez. WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmek için iPhone’unuzda iOS 9 veya sonraki bir sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmalısınız.

iOS sürümünüzü kontrol etmek için iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın, Genel’e ve Hakkında’ya dokunun. Yazılım Sürümü yazan yerde mevcut sürümünüzü göreceksiniz.

iOS Sürümünüzü Nasıl Güncelleyebilirsiniz?

iOS sürümünüz iOS 10’dan daha eskiyse, WhatsApp’ın kesintisiz kullanımını sağlamak için sürümü güncellemeniz gerekir.

iOS’u güncellemek için iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını başlatın, Genel’e dokunun, Yazılım Güncelleme’ye dokunun ve telefonunuzun mevcut güncellemeleri bulup yüklemesine izin verin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz