2.5 milyon dolarlık teklif verdi: Twitter’ın ilk tweetini bir Türk satın aldı

1
107
jack dorsey

Twitter’ın güncel CEO’su olan Jack Dorsey, Twitter üzerindeki ilk tweeti açık arttırma usulü ile satışa çıkardı. Satışa çıktıktan sonra ilk tweet için bir Türk’ten 2.5 milyon dolarlık telif geldi. Bu da haliyle gündem oldu.

Twitter’ın ilk tweetine 2.5 milyon dolar

Twitter’ın ilk tweetine 2.5 milyon dolar

Aslında Jack Dorsey, sadece Twitter CEO’su değil. Twitter’ı kuran isim. E haliyle de sistemi test etmek için ilk tweeti kendisi atmış. Tweet üzerinde de “just setting up my twttr” yazıyor. Yani Twitter’ımı hazırlıyorum demek istemiş. Böylesine basit bir tweetten, milyarlarca dolarlık bir mecranın kurucusu olmayı kendisi de düşünmemiştir muhtemelen.

Dediğimiz gibi belki çok önemsiz gibi görünebilir ama Twitter’ın ilk tweeti olması her şeyi değiştiriyor. Açık arttırmaya çıkan bu tweet, Sina Estavi tarafından 2.5 milyon dolara satın alındı. Üstelik kendisinin bir Türk olduğu ortaya çıktı. Bridge Oracle isimli şirkette CEO olan Sina Estavi, ödemeyi Ethereum ile yaptı. Çünkü bu dijital bir eser olduğu için, dijital bir para birimiyle ödemek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yakın Geleceğin Sorunu: Uzay Kirliliği

Twitter nedir?

Twitter, kullanıcıların “tweet” olarak bilinen mesajları yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde bulunduğu Amerikan bir mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz