Artık WhatsApp mesajlarınızı düzenleyebileceksiniz

0
Artık WhatsApp mesajlarınızı düzenleyebileceksiniz
Artık WhatsApp mesajlarınızı düzenleyebileceksiniz

WhatsApp, kullanıcılarına en çok beklenen özelliklerinden biri olan mesajları düzenleme özelliğini kazandırdı. Meta Platforms Inc’in sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması Pazartesi günü yayınladığı bir blog yazısında “Bir hata yaptığınız ya da fikrinizi değiştirdiğiniz anlar için artık WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesajları düzenleyebilirsiniz” dedi.

WhatsApp’tan Yeni Özellik

Basit bir yazım hatasını düzeltmekten ve bir mesaja ekstra bağlam eklemeye kadar, mesajlaşma üzerinde sizlere daha fazla kontrol sunmaktan heyecan duymaktayız. Tek yapılması gereken WhatsApp ile gönderilen bir mesaja uzun basmak ve 15 dakika sonrasına kadar menüden ‘Düzenle’yi seçmek. Düzenlenen mesajların yanında ‘düzenlendi’ ibaresi görüntülenir, böylece mesajlaştığınız kişiler düzenleme geçmişini göstermeden düzeltmeden haberdar olurlar. Tüm kişisel mesajlar, medya ve aramalarda olduğu gibi, mesajlarınız ve yaptığınız düzenlemeler uçtan uca şifreleme ile korunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni PlayStation VR'ın Ne Zaman Piyasaya Sürüleceği Ortaya Çıktı
WhatsApp mesajlarınızı düzenleyebileceksiniz
WhatsApp mesajlarınızı düzenleyebileceksiniz

Bu özellik küresel olarak kullanıcılara sunulmaya başlandı ve önümüzdeki haftalarda herkes tarafından kullanılabilecek. Önümüzdeki günlerde tüm dünyada kullanıma sunulacak olan özellik ile göndericiler mesajlarını gönder tuşuna bastıktan sonraki on beş dakika içerisinde değiştirebilecekler. Bu işleve mesaja uzun basarak ve açılan menüden “düzenle” seçeneğini seçerek erişilebilecek. Değiştirilen mesaj, düzenleme geçmişi gösterilmeden “düzenlendi” etiketini taşıyacak. Telegram ve Signal gibi rakip uygulamalar halihazırda kullanıcıların mesajları düzenlemesine izin verirken, mikroblog sitesi Twitter geçen yıl belirli kullanıcılara tweetleri düzenleme olanağı sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz