Instagram’ın yakında çıkacak metin tabanlı uygulaması 500 karakter sınırıyla Twitter’a meydan okuyacak

0
Instagram'ın yakında çıkacak metin tabanlı uygulaması 500 karakter sınırıyla Twitter'a meydan okuyacak
Instagram'ın yakında çıkacak metin tabanlı uygulaması 500 karakter sınırıyla Twitter'a meydan okuyacak

Instagram’ın ana şirketi Meta’nın, Twitter’a doğrudan rakip olacak metin tabanlı uygulaması geliştirdiği bildiriliyor. Şirketin şu anda bu proje için ünlüler ve influencer’larla testler yürüttüğü bildiriliyor. Aslında, içeriden biri, uygulamanın birkaç aydır belirli bir grup içerik oluşturucu tarafından gizlice erişilebilir olduğunu açıkladı.

Haziran Ayında Piyasaya Sürülecek

UCLA’da sosyal ve influencer pazarlama eğitmeni olan ve uygulamanın ön açıklama ekran görüntüsünü paylaşan Lia Haberman’a göre, Instagram’dan ayrı ancak hesapları birbirine bağlama seçeneğine sahip olacak uygulamanın Haziran ayı gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor. Haberman’ın paylaştığı ekran görüntüsü, uygulamanın gelecekte Mastodon gibi diğer Twitter rakibi uygulamalarla uyumlu hale getirilmesinin planlandığını da gösteriyor.

Instagram'ın yakında çıkacak metin tabanlı uygulaması 500 karakter sınırı
Instagram’ın yakında çıkacak metin tabanlı uygulaması 500 karakter sınırı

Haberman, bireylerin 500 karaktere kadar metin güncellemeleri paylaşabileceklerini ve ayrıca fotoğraf ve video gönderebileceklerini de ekliyor. İlk avantaj, kullanıcıların izleyicileri ve akranlarıyla doğrudan etkileşime girebilmesidir. Buna ek olarak, platform Instagram ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak ve mevcut takipçileriyle kolay bağlantı kurmalarını sağlayacak. Ayrıca, Mastodon gibi diğer uygulamalarla uyumlu olacak, böylece erişilebilirliğini artıracak ve kullanıcılarının emniyet ve güvenliğine de öncelik verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Huawei Nova 12S Özellikleri Sızdırıldı

Güvenlikle ilgili olarak uygulama, tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlamak için engellenen hesapların listesini Instagram’dan aktarmayı vaat ediyor. Ayrıca uygulama, Instagram’ın ana şirketi Meta’nın diğer uygulamalarına uyguladığı Topluluk Kurallarının aynısını uygulayarak güvenli ve özgün bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Twitter’ın aksine, bu uygulama kapsayıcılığa odaklanmasıyla öne çıkıyor. Meta, uygulamanın genellikle rakip olarak görülen Mastodon gibi diğer platformlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmesini teşvik ediyor. Bu uyumluluk, kullanıcılara farklı platformlardaki profilleri ve içerikleri arama, takip etme ve bunlarla etkileşime geçme kolaylığı sağlayarak erişimlerini zahmetsizce genişletiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz