Artık masaüstü WhatsApp’tan sesli ve görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz

0
47

Merhaba değerli tekno bilim adamı takipçileri; WhatsApp uzun zamandır mobil uygulamasından hem sesli hem de görüntülü arama yapmanıza izin veriyor. Bugünden itibaren, bu aramaları masaüstü WhatsApp kullanarak da yapabileceksiniz. Bu aramalar, görüşmelerinizin gizli kalmasını sağlamak için uçtan uca şifreleme ile gelir.

WhatsApp Masaüstü Aramaları

Hem iOS hem de Android telefonlarınızda WhatsApp uygulamasını kullanarak hem sesli hem de görüntülü arama yapabildiniz. Masaüstü WhatsApp başından beri bu özellikten yoksundu ve kullanıcıların bu uygulama aracılığıyla arama alıp arama yapabilmesi için telefonlarına ulaşması gerekiyordu.

Masaüstü uygulamasındaki bu yeni değişiklikle, artık kişilerinizi doğrudan bilgisayarınızdaki Windows veya Mac için WhatsApp uygulamasından arayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için herhangi bir eklenti veya buna benzer bir şey yüklemenize gerek yoktur; özellik, doğrudan uygulamanın içine yerleştirilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iOS 16.5.1'i herkese açık olarak yayınladı, işte yenilikler

WhatsApp aslında bu özelliği geçen yılın sonlarında bazı kullanıcılar için getirdi, ancak kitlesel halk için mevcut değildi. Artık durum böyle değil ve artık herkesin bu özelliğe erişimi var.

masaüstü WhatsApp
masaüstü WhatsApp

Şimdilik, uygulama aynı anda yalnızca bir kişiyle arama yapmanıza izin veriyor. Grup görüşmeleri henüz mevcut değil, ancak WhatsApp bu özelliği çok yakında getireceğini söyledi.

Bu Özelliği Kullanabileceğiniz Cihazlar

WhatsApp, hem Windows hem de macOS için yerel bir uygulama olarak mevcut olduğundan, arama özelliğini bu iki platformda da kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için gerekli işletim sistemi sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmanız yeterlidir. Windows kullanıcılarının Windows 10 64 bit sürüm 1903’ü çalıştırması gerekirken, macOS kullanıcılarının macOS 10.13 veya sonraki sürümlerini kullanması gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz