Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

1
25
Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır
Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır, konusuna değiniyor olacağız. Eğer sizler de artık eski numaranızı kullanmıyorsanız ve numaranızı değiştirmiş iseniz aynı işlemi WhatsApp üzerinden de nasıl yapıldığından söz edeceğiz. Özellikle de numara değiştirme konularında direkt olarak WhatsApp siliniyor ve sonrasında da tekrar yükleniyor. Fakat buna gerek kalmayacaktır.

WhatsApp’ınızı silmeden de numaranızı kolayca işleyebiliyorsunuz. Bunun için gerek sohbet gruplarına gerek ise de WhatsApp ekranınızda numaranızın değiştiğini görebiliyorsunuz. Aynı zamanda telefonunuzu da değiştirmişseniz, bu işlemin nasıl gerçekleşeceğinden söz edeceğiz.

Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır
Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Artık eski numaranızdan kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Bu sayede de yeni numaranızı nasıl WhatsApp’ınıza entegre edeceğinizi bilmiyor da olabilirsiniz. Aslında oldukça basit birkaç adım sayesinde bu işlemi gerçekleştireceksiniz. Şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Öncelikli olarak eski sim kartınızın yerine yeni sim kartınızı yerleştirin.
  • Telefonunuzdan WhatsApp’ı silmemiş olun ve yeni numara ile WhatsApp’a giriş yapın.
  • Telefonunuzda bulunan doğrulanmış numarayı teyit edin.
  • Sonrasında ise uygulama üzerinden ayarlar kısmına gidin. Burada numarayı değiştirme kısmını göreceksiniz, buraya tıklayın.
  • Bu ekranda hem eski hem de yeni numaranızı girmeniz gerektiğine dair bir bilgi alacaksınız.
  • Hem eski hem de yeni numara girildikten sonra ise işleminiz artık tamamlanmış olacaktır.
  • Bitti kısmına tıkladıktan sonra ise artık işleminiz tamamlanmış olacaktır ve yeni numaranızın doğrulaması gerekecektir. Artık yeni numaranız ile WhatsApp’ı kullanabilir olacaksınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Skoda Fabia'nın yeni fiyat listesi duyuruldu! İşte detaylar

Tüm telefonlarda aynı adımları izleyerek numara değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp Eski Numarama Ne Olacak?

Eski numaranız artık kullanım dışı olacaktır. Fakat burada rehberinizdeki numaralar sabit kalacaktır. Eğer bir konuşma var ise bu konuşmada numaranızın değiştiği gözükecektir. Şunu unutmayın ki, listenizdeki her kişiye numaranızın değiştiği bildirim olarak gitmeyecektir. Sadece adınız gözükecektir. Bu yüzden sizleri tanımayabilirler.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz