Apple dünyanın ilk 3 trilyon dolarlık şirketi oldu

0
apple 3 trilyon şirket
apple 3 trilyon şirket

Pazartesi günü Apple, temelde şirketin tüm hisselerinin toplam değeri olan 3 trilyon dolarlık piyasa değerini aşan ilk şirket oldu.

Hisse fiyatı, Apple’ın piyasa değerinin 3 trilyon doların altına düşmesi nedeniyle Doğu Saati ile 16:30’da borsa kapanışı sırasında düştü. Bununla birlikte, şirket böyle bir başarıya ulaşan halka açık ilk şirket olmaya devam ediyor. Pazartesi günü, Apple’ın hisse fiyatı 182.86 dolara yükseldi ve bu da şirketin 3 trilyon dolarlık sınırı aştığını gördü. Genel olarak, hisse fiyatı Pazartesi günü %2.5 artarak 182.01 dolardan kapandı.

Apple

iPhone’lar şirketin başarısında önemli bir rol oynuyor. Şirket için nakit bir inek olmaya devam ediyor. Apple hizmetlerinin tatil sezonunda bir artış gördüğü ve yalnızca hizmetin iş değerlemesini 1,5 trilyon dolara yükselttiği bildiriliyor. Mac bölümü de iyi gidiyor. Şirket, COVID salgını sırasında Mac bölümü satışlarında önemli rol oynayan kendi Apple Silicon Mac’lerine geçiş yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iQOO Pad 2'nin Temel Özellikleri Açıklandı, Yakında Piyasaya Sürülecek

Apple, iPhone 14, yeniden tasarlanan M2 yonga setli MacBook Air, daha büyük bir iMac Pro, ilk Karma Gerçeklik AR/VR başlığı ve bu yıl piyasaya sürülen daha birçok ürün dahil olmak üzere bir dizi ürünle 2022’deki başarısını artırmaya çalışacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz