Apple’ın 2022 iPhone 14 ve VR kulaklığı Wi-Fi 6E desteği ile gelebilir

0
iPhone 14
iPhone 14

Apple’ın iPhone 13 serisi sadece birkaç aydır piyasada, ancak bu, insanların gelecekteki iPhone modelleri ve olası bazı özellikleri hakkında konuşmasını engellemezse. iPhone 14 ile ilgili en son bilgiler, tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan geliyor ve daha şimdiden daha iyi ve daha hızlı Wi-Fi bağlantısı elde edebileceğimizi öne sürüyor.

TF Securities Analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan en son tahminlere göre Apple, iPhone’un bir sonraki yinelemesinde Wi-Fi 6E desteğini içerecek. Ancak bu, bu özelliğe sahip tek Apple ürünü olmayabilir, çünkü Wi-Fi 6E desteği ile donatılmış yeni bir başa takılan görüntüleme cihazı alabileceğimizi de öne sürüyor. Ayrıca, bu hamlenin Apple’ın rakiplerini cihazlarına bu özelliği dahil etmeye motive edebileceğini de iddia ediyor.

iPhone 14

Ancak, bu deneyimler için optimum yüksek hızlı kablosuz iletim hızları sunacağı için Wi-Fi 6E’nin benimsenmesinin ana nedeni AR ve VR olacak gibi görünüyor. Kuo, “2022, 2023 ve 2024’te başa takılan görüntüleme cihazlarının sırasıyla Wi-Fi 6/6E, Wi-Fi 6E/7 ve Wi-Fi 7 sunacağını” iddia ediyor, ancak kendisinin özellikle Apple ürünleri hakkında konuşuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hileleri Nelerdir Resimli Anlatım

Bu, Apple’dan Wi-Fi 6E destekli yeni bir AR/VR kulaklığı alma olasılığına dair ilk söylentiler değil, ancak ilk kez yeni iPhone 14 ile birlikte anılıyor. İddiaya göre mevcut iPhone 13 serisinde geliyor, ancak ne yazık ki durum böyle değildi. Wi-Fi 6E, daha yüksek performans, daha düşük gecikme süresi ve daha yüksek veri hızları içeren Wi-Fi 6 ile aynı şaşırtıcı özellikleri sağlar. Ancak, ek spektrumu sayesinde daha yüksek bant genişliği ve daha az parazit sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz