Reklam Kampanyası nedir?

0
reklam kampanyası
reklam kampanyası

Reklam, ürün ve ya hizmet ile alakalı tüm bilgilerin tüketicilere aktarılma sürecine verilen isimdir. Dijital Pazarlama iletişimin önemli öğelerinden biri olan reklam, tanıtım üzerinden tüketicilerin dikkatini çekme noktasında etkili olmaktadır.

Reklam planlaması yaparak markanın ürünlerinin ya da hizmetlerinin satışının arttırılması asıl amaçtır.

Bunun haricinde rekabet ortamında, rakipler ile rekabetin devam etmesi için reklamlar son derece önemlidir. Firmanın büyümesi, hizmet ve ürün çeşitlendirmesi ve markalaşma yolunda ilerlemesini kolaylaştırır.

Ads reklamları ivme kazanmaya devam ediyor!

Günümüzde dijital reklamcılığın hızlı bir şekilde geliştiğini görüyoruz. ADS çalışmaları ya da ADS reklamları markalar için olmazsa olmaz konumda.

Ads reklamlarıyla;  firmanın ürün ya da hizmet ile alakalı yönetim ve sistematik plan içinde ilgi çekme ve satın alma davranışı geliştirmek amacı ile yapılan geniş çaplı tanıtımlar yapılabilmektedir.

Reklam kampanyaları reklam ajansları tarafından uygulanır ve desteklenir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Alaattin Çakıcı'ya Twitter müdahalesi!

Reklam konusunda uzman kişilerin varlığına her daim önemli oranda ihtiyaç vardır.

Dikkat çekmek, farklılık oluşturmak, özendirmek, zihinde yer tutmak için yaratıcı bir zeka gerektirir.

Bu noktada reklam ajansları reklam metin yazarları, yaratıcı direktör, art direktör, PR, tasarımcı, müşteri temsilcisi ve birçok farklı departmandan meydana gelir. Reklam kampanyaları çok çeşitli süreçleri kapsar. Dijital reklam yönetiminde profesyonel destek olmazsa olmaz bir durumdadır.

Dakikalar içerisinde başarısız bir reklam kampanyası ile büyük paralar kaybedebilirsiniz. Bunun için markanız adına profesyonel bir ekiple çalışmak isterseniz Avrupa Ads hizmetleri ile yıllardır Avrupa’da güvenle hizmet veren Tutus Media’ya başvurabilirsiniz.

Reklam kampanyası süreçleri

Reklam veren firma ürün ve hizmet ile alakalı reklam ajansına ayrıntılı bir sunum verir. Bu sunum içinde sırası ile; durum tespiti, reklam hedefi, reklam veren firma bütçesi, reklam tasarımı için kullanılmak istenen materyaller, reklam araçları seçimleri hakkında fikirler gibi konular vardır. Reklam ajansı bu noktadan sonra kampanya sürecini başlatır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dropshipping Nasıl Yapılır? Dropshipping İle Para Kazanmak

Reklam ajansları, tüm reklam çalışmalarını tek başına yürütme ve karar alma noktasında geniş ölçekli olarak çalışma sergiler. İlk olarak reklam kampanyasının tüm sınırları, toplum analizlerini başlatır. Bunun için PR araştırma firmaları ile çalışmak gerekir. Buradan elde edilen sonuçlar üzerinden stratejik planlama yapılır. Belirli yöntem ve düzen üzerinden sistem devam eder.

Reklam için hangi mecranın tercih edileceği son derece önemlidir. Günümüzde dijital pazarlama da meydana gelen talep artışı sosyal medyanın reklam için en uygun platform olmasına neden olmaktadır. Geleneksel yöntemler arasında yer alan TV reklamcılığı da hala geçerli bir yöntemdir ama dijital gün geçtikçe ivmesini arttırmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz