Doğru Lazer Yazıcı Nasıl Seçilir?

0
lazer yazıcı seçimi
lazer yazıcı seçimi

Bilgisayarlar gibi, yazıcılar da giderek evdeki teknik ekipmanın vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. İster fotoğraf basmak, ister resmi işlerle ilgilenmek, ister çocuklar için ödev yapmak olsun, kullanışlılığı her geçen gün artıyor. Lazer yazıcı temel teknolojisi son yıllarda pek değişmemiş olsa da, üreticiler yeni özellikler eklemek için yeni cihazlar piyasaya sürmeye devam ediyor.

Aslında, yalnızca iki tür yazıcı vardır: mürekkep püskürtmeli ve lazer. Ancak bu kadar çok seçenek mevcut olduğundan ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir lazer yazıcı seçmek zor olabilir.

Doğru Lazer Yazıcı Seçmek

Tek Renkli veya Renkli

İlk kriter temel ihtiyaçlarınızdır: Kendinize en uygun yazıcı türünü belirlemek için ne tür belgeler yazdıracağınızı kendinize sorun. Yalnızca faturaları veya diğer tek renkli belgeleri yazdırıyorsanız, yalnızca tek renkli bir lazer yazıcıya ihtiyacınız olacaktır. Düzenli olarak renkli belgeler de yazdırmanız gerekiyorsa renkli lazer yazıcıyı tercih edin.

Özellik Türleri

Belgeleri taramak, kopyalamak, faks göndermek ve almak istiyorsanız, tüm bu görevleri yerine getirebilecek çok işlevli bir lazer yazıcıyı seçmelisiniz. Ayrıca USB çubuklardan yazdırma (dosya desteği değişebilir, bu nedenle özellikleri kontrol edin), USB çubuklara ve ağlara tarama ve muhtemelen bulut tabanlı uygulamalarla yazdırma ve tarama yeteneği gibi diğer özelliklere de bakın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi'den açıklama: Türkiye'deki krizlerden etkilenmiyoruz

Lazer Yazıcı

Kağıt İşleme

Genel olarak, yazıcılar A4 boyutuna kadar kağıtları işleyebilir. Bu nedenle, belgeleri A3 boyutunda kağıda da yazdırmak istiyorsanız belirli bir model aramanız gerekecektir. Yazıcınızda çok amaçlı bir tepsi varsa, zarflara ve daha ağır kağıtlara da yazdırabilirsiniz. Yazıcının teknik özelliklerinde, kağıdın ağırlığı (g/m2) ve yüklenebilecek zarf sayısı hakkında kesin bilgiler bulacaksınız. Yoğun bir ofis için yazıcıda her zaman yeterli kağıt olması önemlidir. Hiç kimse kağıt tepsilerini sürekli olarak yeniden doldurmak zorunda kalmak istemez, bu nedenle tepsiyi düzenli olarak doldurmanız gerekmiyorsa en iyisidir.

Yazıcının kapasitesinin yazdıracak kullanıcı sayısıyla eşleştiğinden emin olun (çoğu ofis yazıcısı standart 250 yapraklık kağıt tepsisiyle gelir). Ayrıca, artan ihtiyaçları karşılamak için yazıcının ikinci veya üçüncü bir tepsi aracılığıyla genişletilebildiğinden emin olun. Ayrıca sizin için önemli olabilecek diğer kağıt işleme özelliklerine de bakın. Bunlar, yazıcının her iki yüze otomatik olarak yazdırma (yerleşik bir çift taraflı birim aracılığıyla) yeteneğinin yanı sıra otomatik belge besleyici (ADF) aracılığıyla çok sayfalı belgeleri tarama veya kopyalama yeteneğini içerir.

Bağlantı Seçenekleri

USB tüm yazıcılarda standarttır, ancak ofis ortamında her şeyden önce Ethernet bağlantısını arayın. Bu şekilde yazıcıyı ağ yönlendiricinize bağlayabilir ve ofis personelinizle paylaşabilirsiniz. Yazıcı sürücüsü, ağ üzerinde erişime ihtiyaç duyan tüm bilgisayarlara yüklenmelidir. Yazıcıyı kablosuz ağınızda kurmak istiyorsanız kablosuz bağlantı (genellikle 802.11n belirtimine kadar) olup olmadığına bakın. Ayrıca, mobil cihazların doğrudan yazıcıyla iletişim kurmasına ve bir uygulama aracılığıyla yazdırmasına izin vermek istiyorsanız Wi-Fi Direct özelliğine bakın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dünya'nın Durumu Çok Kötü! Her An Bir Meteor Çarpabilir!

Bazı yazıcılarda bu, NFC işleviyle çalışabilir, böylece cihazı eşleştirmek için yazıcıya yerleştirerek doğrudan bağlantı kurulabilir. Yazıcının, ister Apple cihazları, ister Android cihazları ve hatta Windows Phone olsun, ofisinizde erişmek istediğiniz tüm cihazlarla uyumlu olduğundan emin olun. Bulut hizmetleri aracılığıyla yazdırma, bugünlerde birçok yazıcı tarafından da desteklenmektedir. Google Dokümanlar, Dropbox, OneDrive gibi yerlerden ve diğer çevrimiçi hizmetlerden bilgisayar veya mobil cihaz kullanmak zorunda kalmadan kolayca yazdırmanıza olanak tanıyan bir yazıcıyı destekleyen hizmetlere göz atın. Brother, bu tür hizmeti tüm renkli lazer yazıcı serisine entegre eden bir sağlayıcıdır.

Kullanımı Kolay

Muhtemelen telefonunuzdaki, tabletinizdeki ve hatta belki bir dizüstü bilgisayarınızdaki dokunmatik ekrana alışmışsınızdır. Öyleyse neden bir yazıcıda dokunmatik ekranı tercih etmeyesiniz? Dokunmatik ekran, özellikle yazıcıda kullanıcıların kimlik bilgilerini girmesini gerektiren yerleşik uygulamalar varsa, yazıcının menü sisteminde gezinmeyi kolaylaştırabilir. Kullanım kolaylığı aynı zamanda kağıt tepsisine ve kağıt yüklemeye hızlı erişimi ve toner kartuşlarını değiştirmeyi de içerir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz