Apple Watch’ta Parola Nasıl Kurulur?

0
Apple Watch'ta Parola Nasıl Kurulur
Apple Watch'ta Parola Nasıl Kurulur

Bu yazıda size Apple Watch’ta şifre nasıl kurulur onu göstereceğiz. Apple Watch’taki parola, iPhone’daki paroladan biraz farklı çalışır. Bir iPhone’da, ekran her kapandığında kodu girmeniz veya Touch ID veya Face ID kullanmanız gerekir. Ancak, bileğinizi her kaldırışınızda Apple Watch’unuza parola girmek zorunda kalsaydınız bu son derece can sıkıcı olurdu – öyle olsaydı kimse Apple Watch kullanmazdı.

Apple Watch’ta parola yalnızca Apple Watch yeniden başlatıldığında ve saati bileğinizden çıkarıp tekrar taktığınızda istenir. Bu nedenle, Apple Watch’un bu özelliği etkili bir gizlilik önlemidir ve kullanıcıların bir şifre belirleme zahmetine girmeyeceği kadar rahatsız edici değildir. Apple Watch’ınızda nasıl parola ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Apple Watch’ta Parola Kurma

Apple Watch’a şifre eklemek oldukça basit ve anlaşılır bir işlemdir. Apple Watch’unuz 6 basamaklı bir parolayla kilitlenebilir, ancak bundan önce daha sonra karmaşık bir parolayla değiştirilebilecek basit bir parola belirlemeniz gerekir. Aşağıdaki adımları izleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11 için yeni Microsoft Office UI kullanıma sunuldu

Adım 1: Ana ekrana gitmek için Apple Watch’unuzdaki Digital Crown’a basın.

Adım 2: Ayarlar uygulamasına girmek için aşağı kaydırın.

Adım 3: Ayarlar altında, aşağı kaydırın ve Parola üzerine dokunun.

Apple Watch'ta Parola Kurma
Apple Watch’ta Parola Kurma

Adım 4: Başlangıçta 4 basamaklı bir parola ayarlamak için Parolayı Aç’a dokunun. Zaten bir şifre ayarladıysanız, bu adımı atlayın.

Adım 5: 4 basamaklı bir şifre girin, daha sonra 6 basamaklı olarak değiştireceğiz, bu yüzden şifreyi geçici olarak saklayın.

Adım 6: Aşağıya kaydırın ve Basit Parola için geçiş anahtarına dokunun.

Adım 7: Doğrulamak için mevcut 4 haneli şifrenizi girin ve sonraki ekranda tercih ettiğiniz 6 haneli şifrenizi yazın.

Adım 8: Tamam’a dokunun ve ardından değişiklikleri onaylamak için yeniden girin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz