Apple Watch’ta Google Haritalar Nasıl Kullanılır?

0
Apple Watch'ta Google Haritalar Nasıl Kullanılır?
Apple Watch'ta Google Haritalar Nasıl Kullanılır?

Google Haritalar kullanıcısıysanız, Apple Haritalar yerine yol tarifi ve navigasyon için kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ve şanslısınız ki Google Haritalar, 2020 sonbaharında Apple Watch’a geri döndü. Şehir rehberleri ve iş ayrıntıları gibi özellikler sunmasa da navigasyon, yol tarifleri, seyahat süreleri ile Apple Watch’ta bir harita uygulamasının olması gerektiği gibi çalışıyor. Apple Watch’ta Google Haritalar nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Apple Watch’ta Google Haritalar

Uygulama iPhone’unuzda açık olmadan Apple Watch’unuzda Google Haritalar uygulamasını açarsanız, bir yolculuğa başlamak istiyorsanız bunu yapmanızı söyleyen bir mesaj görürsünüz. Bunu yaptıktan sonra, birkaç şey yapabilirsiniz.

Apple Watch'ta Google Haritalar
Apple Watch’ta Google Haritalar

Mevcut Gezi

iPhone’da bir seyahatte yön bulmaya başlarsanız, yolunuza devam edebilmeniz için bu yol tarifleri Apple Watch’unuzda görünecektir. ETA’nızı Geçerli yolculuk altında en üstte göreceksiniz. Adım adım yol tariflerini görmek veya hedefinize gitmek için bunları kullanmak için dokunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Tab S8, büyük bir pil ve ekrana sahip bir Ultra modelde gelebilir

Seyahat Süreleri ve Kısayollar

Ayrıca Eve, İşe Seyahat sürelerini ve ayarlayıp kaydettiğiniz kısayolları da görüntüleyebilirsiniz. Bunlardan birine dokunun ve talimatları göreceksiniz. Apple Watch uygulamasında Kısayolları Düzenleme seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği belirlerseniz, bir kısayolu düzenlemek, eklemek veya kaldırmak için iPhone’unuza yönlendirileceksiniz.

Seyahat Modu

Saatin kendisinde Google Haritalar’da yapabileceğiniz bir şey, seyahat modunuzu değiştirmektir. Seyahat modunu ayarla’ya dokunun ve ardından Yürüme, Araba Sürme veya Toplu Taşıma arasından seçim yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz