Apple Watch X görselleri manyetik kordonlar, daha ince tasarım ve daha fazlasını gösteriyor

0
Apple Watch X görselleri manyetik kordonlar, daha ince tasarım ve daha fazlasını gösteriyor
Apple Watch X görselleri manyetik kordonlar, daha ince tasarım ve daha fazlasını gösteriyor

Teknoloji devi Apple’ın bu yıl akıllı saat serisinde büyük bir revizyona gitmeye hazırlandığı söyleniyor. Yaklaşan Apple Watch’un tamamen yeni bir tasarıma, gelişmiş sağlık izleme özelliklerine ve yenilenmiş bir kordon takma sistemine sahip olması bekleniyor.

Mark Gurman, şirketin geleneksel isimlendirme şemasından vazgeçerek 2014 yılında piyasaya sürülen orijinal Apple Watch’un 10. yıldönümü anısına yeni cihazı “Apple Watch X” olarak adlandırabileceğini öne sürüyor.

Apple Watch X Hakkında İddalar

AppleTrack kanalı altında yaptığı Apple ürün incelemeleriyle tanınan YouTuber Sam Kohl, grafik tasarımcı @ConceptCentral ile bir araya geldi. Birlikte, söylentilere ve sızıntılara dayanarak Apple Watch X neye benzeyebileceğini tasvir eden renderlar oluşturdular. Görüntüler, Watch X’in mevcut modellere kıyasla %10-15 daha ince bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Digital Crown’un kalması ve Apple Watch Ultra’ya benzer ek bir Action Button olması bekleniyor.

Tasarımdaki en büyük değişiklik yeni manyetik kayış sistemi olabilir. Bu, eski kordonlarla uyumluluğa veda etmek anlamına gelse de görünümün ötesinde avantajlar sunuyor. Mevcut kordon sistemi saatin içinde değerli bir alan kaplıyor. Manyetik kordonlar bu hacmi ortadan kaldırarak daha ince bir tasarım ve daha da fazla özellik için potansiyel olarak yer açıyor. Daha önce microLED ekranlar söylentileri olsa da, OLED teknolojisi maliyet nedeniyle daha olası görünüyor. Bununla birlikte, yeni OLED panelin daha parlak ve güç açısından daha verimli olması bekleniyor. Bu da uzun süredir kullanıcıların endişesi olan daha uzun pil ömrü anlamına gelebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Elon Musk, Twitter'da %9,2 pasif hisse satın aldı

Sağlık özellikleri her zaman Apple Watch temel özelliklerinden biri olmuştur. Watch X, devam eden patent anlaşmazlıkları nedeniyle kan oksijen takibi belirsizliğini korusa da, kan basıncı takibi sunan ilk saat olabilir. Saat ayrıca uyku apnesi izleme özelliğine de sahip olabilir. Bu bilgilerin sızıntılara ve söylentilere dayandığını unutmamak çok önemli. Bazı tahminler gerçekleşebilirken, sağlıklı bir şüphecilik dozu tavsiye edilir. Gelişmeler için bizi izlemeye devam edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz