Apple Watch Ultra 3 2024’te piyasaya sürülmeyebilir

0
Apple Watch Ultra 3 2024'te piyasaya sürülmeyebilir
Apple Watch Ultra 3 2024'te piyasaya sürülmeyebilir

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun yeni bir raporuna göre, Apple’ın 2024 yılında üçüncü nesil Apple Watch Ultra’yı piyasaya sürmesi pek olası görünmüyor. Kuo, Apple Watch Ultra 3 geliştirmeye henüz başlamadığını ve bunun şirketin ürün geliştirme takvimi göz önüne alındığında “olağandışı” olduğunu söylüyor.

Apple Watch Ultra 3
Apple Watch Ultra 3

Apple Watch Ultra 3 Yetersizlik Nedeniyle 2024’te Piyasaya Sürülmeyebilir

Kuo, gecikmenin devam eden microLED üretim sorunları ve yenilikçi yeni sağlık yönetimi özelliklerinin eksikliğinden kaynaklanabileceğini tahmin ediyor.  MicroLED, Apple’ın gelecekteki Apple Watch’lar için geliştirmekte olduğu söylenen umut verici yeni bir ekran teknolojisi. Mevcut OLED ekranlardan daha parlak ve daha dayanıklı olması bekleniyor. Ancak microLED üretimi henüz ilk aşamalarında ve 2024 yılında Watch Ultra’nın piyasaya sürülmesi için seri üretime hazır olmayabilir.

Kuo ayrıca Apple’ın Watch Ultra 3 öncekilerden ayırmak için yeni sağlık yönetimi özelliklerini bekliyor olabileceğini söylüyor. Eylül 2023’te piyasaya sürülen mevcut Watch Ultra 2, orijinal Watch Ultra’ya göre daha parlak bir ekran ve yeni bir yonga seti gibi yalnızca birkaç küçük donanım değişikliğine sahip. Kuo, Apple’ın Aralık ayına kadar Ultra 3’ü geliştirmeye başlamaması halinde, cihazın 2024 yılında piyasaya sürülmeyeceğinin “neredeyse kesinleştiğini” söylüyor. Ultra serisi en popüler ve kârlı ürünlerinden biri olduğu için bu Apple için bir darbe olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Redmi K40 serisi tanıtıldı!

Kuo, Watch Ultra 3’ün 2024’te piyasaya sürülmemesi halinde Apple Watch Ultra sevkiyatlarının yıldan yıla %20-30 oranında azalacağını öngörüyor. Kuo ayrıca genel Apple Watch sevkiyatlarının yıldan yıla %10 azalarak 35 milyon adede gerileyeceğini öngörüyor. Ancak, bu noktada bunun sadece bir spekülasyon olduğunu belirtmek önemlidir. Apple’ın Apple Watch Ultra 3 geliştirmeye başlamak için hala birkaç ayı var, bu nedenle cihaz beklendiği gibi 2024’te piyasaya sürülebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz