Apple Music tüm zamanların en iyi 10 albümü listesini açıkladı

0
Apple Music tüm zamanların en iyi 10 albümü listesini açıkladı
Apple Music tüm zamanların en iyi 10 albümü listesini açıkladı

Apple Music tüm zamanların En İyi 100 Albümü listesini açıklamak için başlattığı 10 günlük geri sayım sona erdi. Cupertinolu dev, The Miseducation of Lauryn Hill’in tacı aldığı listedeki ilk 10 albümü açıkladı. İşte Apple Music En İyi 100 Albüm listesindeki ilk on isim:

Apple Music En İyi 10 Albüm Listesi

10. Lemonade (2016), Beyoncé
9. Nevermind (1991), Nirvana
8. Back to Black (2006), Amy Winehouse
7. Good kid, m.A.A.d city (2012), Kendrick Lamar
6. Songs in the Key of Life (1976), Stevie Wonder
5. Blonde (2016), Frank Ocean
4. Purple Rain (1984), Prince & The Revolution
3. Abbey Road (1969), The Beatles
2. Thriller (1982), Michael Jackson
1. The Miseducation of Lauryn Hill (1998), Lauryn Hill

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Powerbeat Pro Kablosuz Kulaklığının Yeni Renkleri

Listenin tamamına Apple’ın mikrositesinden göz atabilir, şarkıları dinleyebilir, kitaplığınıza ekleyebilir ve her albümün derinlemesine bir analizini bulabilirsiniz. Listede sizi rastgele bir albüme götüren bir “Beni Şaşırt” düğmesi var.

Apple Music En İyi 10 Albüm Listesi
Apple Music En İyi 10 Albüm Listesi

The Miseducation of Lauryn Hill, Amerikalı rapçi ve söz yazarı Lauryn Hill’in bir stüdyo albümüdür. Lauryn’in ilk ve tek solo stüdyo albümüdür. 1998 yılında Ruffhouse Records ve Columbia Records tarafından yayımlanmıştır.

Apple Music duyuru yazısında şunları söyledi: Lauryn Hill’in ilk – ve tek – solo stüdyo albümü 1998’de sismik bir olaydı: sadece dönemin en büyük yıldızlarından birinin değil, aynı zamanda dönemin kendisinin ruhani manzarasına şaşırtıcı derecede ham ve derin bir bakış.

Lauryn Apple Music’e verdiği demeçte “Bu benim ödülüm, ancak bu zengin, derin bir anlatı ve çok fazla insanı, çok fazla fedakârlığı, çok fazla zamanı ve çok fazla kolektif sevgiyi içeriyor” dedi. Apple Music son isimleri Zane Lowe, Ebro Darden, plak yapımcısı Nile Rodgers ve Grammy adayı sanatçı Maggie Rogers’ın katıldığı bir yuvarlak masa sohbetinde açıkladı. Apple, her albümün neden listeye girdiğini açıklayan 100 sesli podcast oluşturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz