Apple’ın 2026’da piyasaya süreceği söylenen katlanabilir MacBook 18,8 inç ekrana sahip olabilir

0
Apple'ın 2026'da piyasaya süreceği söylenen katlanabilir MacBook 18,8 inç ekrana sahip olabilir
Apple'ın 2026'da piyasaya süreceği söylenen katlanabilir MacBook 18,8 inç ekrana sahip olabilir

Geçtiğimiz günlerde Apple tedarik zinciri uzmanı Ming-Chi Kuo, LG’nin 2025’in dördüncü çeyreğinde veya 2026’nın başlarında piyasaya sürüleceği söylenen 20,2 inç veya 18,8 inç katlanabilir MacBook için ekran üretimine başlamayı hedeflediğini bildirdi.

Apple’ın Katlanabilir MacBook’larının 2026’da Satışa Sunulacağı Söyleniyor

Ming-Chi Kuo, Apple’ın “mümkün olduğunca kırışıksız” olacak ve yüksek maliyetli bileşenler gerektirecek katlanabilir bir MacBook üzerinde çalıştığını öne sürdü. Bu da söylentilere göre MacBook’un 3.499 dolardan başlayan Apple Vision Pro kulaklık kadar pahalı olmasına yol açacak. Karşılaştırmalı olarak, normal 16 inç MacBook şu anda 2.499 dolardan başlıyor.

Apple'ın Katlanabilir MacBook'larının 2026'da Satışa Sunulacağı Söyleniyor
Apple’ın Katlanabilir MacBook’larının 2026’da Satışa Sunulacağı Söyleniyor

Cihazın Apple’ın henüz duyurulmamış olan yeni nesil M5 yonga setinden güç alması bekleniyor. Şimdi, bu rapordan sadece birkaç saat sonra, ekran analisti Ross Young da yaklaşan katlanabilir MacBook hakkında bilgi paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tesla'nın 2021 Raporu Açıklandı..

X’teki bir gönderiye göre (yalnızca abonelerle sınırlı), Ross Young cihazın gerçekten de 18,8 inç civarında bir ekrana sahip olacağını söyledi. Katlanabilir MacBook’un 20,25 inçlik ekran yerine 18,76 inçlik bir ekranla geleceğini iddia eden Young, bunun temel nedeninin maliyet olduğunu belirtti.

Ross Young, edindiği bilgilere göre, MacBook’un katlanmış bir pozisyonda, normal 13 inç veya 14 inç MacBook ile benzer bir boyuta sahip olacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca, katlanabilir MacBook’un sanal klavyeli bir ekran tasarımına sahip olacağı da söylentiler arasında.

Apple’ın katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığına dair söylentiler de var. Şimdi, Apple’ın sunduğu ilk katlanabilir cihazın iPhone mu yoksa MacBook mu olacağını görmek ilginç olacak. Daha önce, katlama mekanizmasının telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve diğer taşınabilir cihazlar dahil olmak üzere geniş bir cihaz setine uygulanacağına dair bir patent de ortaya çıkmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz