Magic Editor fotoğraf düzenleme aracı bazı eski telefonlarda görünmeye başladı

0
Google'ın premium fotoğraf düzenleme aracı bazı eski telefonlarda görünmeye başladı
Google'ın premium fotoğraf düzenleme aracı bazı eski telefonlarda görünmeye başladı

9to5Google’a göre Google’ın yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme aracı Magic Editor, bazı eski Pixel telefonlara sunulmaya başlandı. Sosyal medya platformu Reddit’te birkaç kullanıcı, Pixel 6a ve Pixel 7 Pro dahil olmak üzere cihazlarında Magic Editor aldıklarını bildirdi.

Magic Editor Bazı Eski Pixel Telefonlara Sunulmaya Başladı

Magic Editor, arama devinin Google One aboneliğinin (2 TB depolama alanı veya üzeri) bir parçası olarak sunduğu premium bir jeneratif yapay zeka özelliğidir. Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da zaten mevcut olan bu özellik, nesnenizi yeniden konumlandırma, gökyüzünün rengini değiştirme, istenmeyen öğeleri kaldırma, ışık kontrolü ve daha fazlası gibi fotoğraf düzenlemeleri yapmanıza olanak tanıyor.

Magic Editor Bazı Eski Pixel Telefonlara Sunulmaya Başladı
Magic Editor Bazı Eski Pixel Telefonlara Sunulmaya Başladı

Geçtiğimiz ay Google, yapay zeka destekli düzenleme aracını 15 Mayıs’ı takip eden haftalarda tüm Pixel cihazlarına sunacağını duyurdu. Şirket, Android ve iOS’taki tüm Google Fotoğraflar kullanıcılarının da her ay 10 kaydetme ile Magic Editor desteğine sahip olacağını ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android 12 Beta birkaç yeni heyecan verici özellik getiriyor

Başka bir deyişle, bu sınırı aşmak için bir Pixel telefona veya Google One aboneliğine sahip olmanız gerekiyor. Bununla birlikte, cihazınız özelliği desteklemek için minimum bir dizi donanım gereksinimini karşılamalıdır. Google, “Cihazınız ChromeOS sürüm 118+ olan bir Chromebook Plus olmalı veya en az 3 GB RAM ve Android 8.0/iOS 15 veya daha yüksek bir sürüme sahip olmalıdır” dedi.

Magic Editor’a ek olarak, Google Fotoğraflar kullanıcıları yapay zeka destekli başka düzenleme araçlarına da sahip olabilirler:

  • Sihirli Silgi
  • Unblur
  • Gökyüzü önerileri
  • Sinematik fotoğraflar
  • Colo pop
  • Fotoğraflar ve videolar için HDR efekti
  • Portairt bulanıklığı
  • Portatif ışık
  • Video efektleri
  • Kolaj düzenleyicideki stiller

Google o zaman bu özelliklerin 15 Mayıs’a kadar kullanıma sunulmaya başlanacağını söylemişti. Dolayısıyla, bu özelliklerin önümüzdeki günlerde sizin cihazınıza da (aynı donanım gereksinimlerini karşılayan) gelmesi mümkün olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Unreal Engine 5 Tanıtıldı - PS5 Grafikleri Ön İzlendi

Bunun dışında, arama devi Google Fotoğraflar için bazı yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Google’ın sadece bir dokunuşla videoları otomatik olarak geliştirecek yeni bir video düzenleme aracı hazırladığı bildirildi. Şirket ayrıca bu yılki yıllık geliştirici konferansında Google Fotoğraflar uygulaması için yapay zeka destekli yeni bir asistan sergiledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz