Apple iPhone Yazılım Destek Politikasını İlk Kez Açıkladı

0
Apple iPhone Yazılım Destek Politikasını İlk Kez Açıkladı
Apple iPhone Yazılım Destek Politikasını İlk Kez Açıkladı

Apple’ın iPhone’ları genişletilmiş yazılım desteği politikalarıyla tanınıyor. Cupertino merkezli teknoloji devi genellikle beş yıl boyunca işletim sistemi güncellemeleri sağlarken, bazı modeller şaşırtıcı bir şekilde birkaç yıl daha uzatılmış güncellemeler alıyor. Özellikle şirket, garanti edilen yazılım desteği yıllarını hiçbir zaman açıkça açıklamadı. Ta ki bugüne kadar. İngiltere’deki yeni düzenlemeler Apple’ı iPhone’ları için minimum kaç yıl yazılım desteği sağlayacağını açıklamaya zorladı.

Apple iPhone’lar için Yazılım Desteği Politikasını Doğruladı

Samsung ve Google, son nesil amiral gemileri Galaxyx S24 serisi ve Pixel 8 serisi için yedi yıllık yazılım güncellemelerini duyurdu. Şimdi ise Apple ilk kez, ilk tedarik tarihinden itibaren en az beş yıl boyunca yazılım güncellemeleri sağlayacağını resmen açıkladı. Tedarik tarihi, cihazın ilk satış tarihini ifade etmektedir. Ayrıca iPhone 15 serisinin Eylül 2028’e kadar güncelleme almaya uygun olacağı, yani iOS 22’yi alabileceği de teyit edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dünyanın En Genç Kadın Milyarderi ile Tanışın: Whitney Wolfe
Apple iPhone'lar için Yazılım Desteği Politikasını Doğruladı
Apple iPhone’lar için Yazılım Desteği Politikasını Doğruladı

Apple’ın beş yıllık minimum yazılım desteği politikası, şirketin rakiplerinden iki yıl daha az. Bununla birlikte, anahtar kelime ‘minimum’dur, bu nedenle şirket güncellemeleri yayınlarken minimum pencerenin ötesine geçebilir. Apple bunu geçmişte pek çok kez yaptı. Şirket beş yıl sonra yazılım desteğini sonlandıracak değil. Cupertino merkezli teknoloji devi, çoğu Android markasının aksine iPhone modellerini amiral gemisi ve orta sınıf olarak ayırmıyor. Her cihaz aynı sayıda yazılım desteği almaya hak kazanıyor.

Samsung ve Google’ın yedi yıllık yazılım desteği yalnızca üst düzey amiral gemisi cihazlar içindir. Orta sınıf telefonlar genellikle üç yıla kadar güncelleme alabiliyor. Dolayısıyla, rakipleri tarafından sunulan daha uzun desteğe rağmen Apple’ın yazılım desteği politikasında hala bir üstünlüğü var gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz