iPhone 15’in 40W şarj için geliştirilmiş pil ve önemli MagSafe ilerlemelerine sahip olacağı söyleniyor

0
iPhone 15'in 40W şarj için geliştirilmiş pil ve önemli MagSafe ilerlemelerine sahip olacağı söyleniyor
iPhone 15'in 40W şarj için geliştirilmiş pil ve önemli MagSafe ilerlemelerine sahip olacağı söyleniyor

Henüz piyasaya sürülmemiş olan Apple iPhone 15 son zamanlarda pek çok spekülasyona konu oldu. Bir sonraki Apple amiral gemisi iPhone tekliflerinin büyük bir şarj hızı potansiyeline sahip olacağı söyleniyor. Apple’ın pil teknolojisinde yapılacak büyük bir güncellemeyle iPhone 15’in yığılmış bir pil paketiyle geleceği söyleniyor. İstiflenmiş yaklaşımın pil ömrünü uzatması ve iPhone 15 40W şarja açması bekleniyor.

iPhone 15'in 40W şarj için geliştirilmiş pil
iPhone 15’in 40W şarj için geliştirilmiş pil

iPhone 15’in Geliştirilmiş Şarj Desteği Sağlanacak

Şu anda iPhone 14 maksimum 30W şarj hızına sahip ve 40W hızına sıçrama oldukça önemli. Twitter’da @RGcloudS adlı bir duyumcu, iPhone 15 için kablolu şarj hızının 40W’a çıkarılmasının MagSafe aracılığıyla 20W’a kadar şarj hızı anlamına gelebileceğini söylüyor. Bununla birlikte, bazı spekülasyonlar teknolojiyi iPhone 16 ile ilişkilendirdiğinden, yeni teknolojinin iPhone 15 ile uyumlu olacağının garantisi yok. Apple’ın USB-C’ye geçişinin yeni nesil iPhone’ların şarj hızını artırdığı da tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Durumu Yüklenmiyor Sorunu Nasıl Onarılır?

Bununla birlikte, iPhone 15’in şarj hızında olası bir artış için öne sürülebilecek başka nedenler olduğu da açık. Birincisi, istiflenmiş batarya paketi, Apple’ın böyle bir senaryoda mevcut olan aşırı ısınma sorununu aşmış olabileceği anlamına gelecektir. 40W şarjın, 100W’ın üzerindeki şarj hızlarında altın standarttan hala kilometrelerce uzakta olduğu belirtiliyor.

iPhone 15’in Eylül 2023’te duyurulması planlanıyor. Çıkış tarihi yaklaştıkça, iPhone 15 hakkında daha fazla spekülasyon yapılmasını bekliyoruz. Modelin Apple’ın iyi bilinen dayanıklılığını ve performansını vurgulaması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz