Apple, iMac 2021 lansmanından önce iMac Pro’yu durdurdu

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Apple, iMac Pro bilgisayarının üretimini ve gelecekteki satışlarını durduruyor. Şirket kısa süre önce modelin sayfasını kendi web sitesinde güncelledi, müşterilere masaüstü bilgisayarın yalnızca sarf malzemeleri tükenirken mevcut olduğunu bildirdi ve varsayılan yapılandırmayı satın alma için tek seçenek haline getirdi. Özel siparişleri tamamen kaldırıldı.

iMac Pro modeli ilk olarak 2017 yılında video düzenleme ve 3D modelleme gibi iş istasyonu görevlerine yönelik spesifikasyonları içeren ileri teknoloji bir model olarak tanıtıldı. Varsayılan yapılandırması arasında 27 inç Retina 5K ekran, 3.0GHz 10 çekirdekli Intel Xeon W işlemci (4.5GHz’e kadar artırılabilir), 32GB ECC bellek, 1TB SSD depolama, 8GB HBM2 belleğe sahip Radeon Pro Vega 56 ve dört Thunderbolt 3 bulunmaktadır.

San Jose merkezli teknoloji devi, iMac Pro ürün serisinin tüm ilgili stok ve sarf malzemelerini temizledikten sonra sona ereceğini doğruladı, ancak modelin durdurulmasının nedenini açıklamadı. Apple’ın, müşterilere farklı konfigürasyonlar sunmanın yanı sıra, yeni ve daha güçlü ARM tabanlı silikon şirket içi işlemcilerle yaklaşan iMac bilgisayarları inkar edilemez şekilde donatacağına ve böylece ayrı bir Pro modeline olan ihtiyacı ortadan kaldıracağına inanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Modern Warfare 2 beş gün boyunca ücretsiz oynanabilecek
imac
iMac Pro

Ağustos 2020’de Apple, iMac Pro’nun alt uç 8 çekirdekli modelini durdurdu ve bunun yerine 10 çekirdekli sürümü temel seçenek haline getirdi. Ancak bu değişikliklerle herhangi bir fiyat indirimi gelmedi. iMac Pro, özellikle fiyat için benzer özelliklere sahip PC kurulumlarıyla karşılaştırıldığında, her zaman biraz maliyet engelleyici olmuştur.

iMac Pro’nun piyasaya çıkışından bu yana, Apple’ın en güçlü seçeneklerinden biri olarak defalarca lanse edildi. Ancak bu duruma rağmen, nadiren herhangi bir yenileme veya yükseltme alır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz