Apple’ın yeni Bul özelliği, izlenen kişi olup olmadığınızı size bildirebilir

0
19

Merhaba sevgili tekno bilim adamı okuyucuları; Apple aygıtınızı hiç kaybettiyseniz, Bul uygulamasına çok aşinasınızdır. Bir sonraki iOS güncellemesi biraz daha fazla işlevsellik ekliyor.

Yeni Bir Güvenlik Özelliği Eklemek İçin Bul

9to5Mac, iOS 14.5 beta sürümünde, piyasaya sürüldükten sonra Ben sekmesinin altında bulabileceğiniz “Öğe Güvenlik Uyarıları” adlı yeni bir güvenlik özelliği keşfetti. Varsayılan olarak etkinleştirilen bu özellik, bilinmeyen bir öğe sizinle birlikte hareket ediyorsa sizi bilgilendirecektir.

Belki de bunun tam olarak ne anlama geldiğini merak ediyorsunuzdur. Örneğin, birisi sizin şahsınıza ya da cebinize, çantanıza, arabanıza vb. Bir tür izci koyarsa, Find My sizi uyaracak ve bulup devre dışı bırakmanıza izin verecektir.

Bu uyarıları kapatabilirsiniz, ancak bu önerilmez. Bunları kapatmaya çalışırsanız, şunu okuyan bir açılır pencere uyarısı çıkacaktır: “Bilinmeyen bir öğenin sahibi konumunuzu görebilir ve artık sizinle birlikte hareket eden bilinmeyen bir öğe bulunduğunda bildirim almayacaksınız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Online Yeni Bir PAC-MAN Oyunu Duyuruldu: Pac-Man Live Studio
bul
apple bul uygulaması

Apple Uygulamamı Bul Uygulamasını Geliştirmeye Devam Ediyor

Apple henüz resmi olarak Öğe Güvenlik Uyarıları hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi. Bu özellik test edildi ve sonunda iOS 14.3’ün ilk sürümlerinde kaldırıldı, ancak iOS 14.5 beta sürümünde geri döndüğünü görmek güven verici. Son teknolojik gelişmeler hakkında daha fazla bilgi için sitemizi takip etmeye devam edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz