Apple Gelecek Yıl iPhone 15 ve 15 Pro İçin Farklı USB-C Bağlantı Noktalarına Sahip Olabilir

0
Apple Gelecek Yıl iPhone 15 ve 15 Pro İçin Farklı USB-C Bağlantı Noktalarına Sahip Olabilir
Apple Gelecek Yıl iPhone 15 ve 15 Pro İçin Farklı USB-C Bağlantı Noktalarına Sahip Olabilir

Apple’ın iPhone’ları için USB-C şarjına geçeceğini hepimiz biliyoruz ve çoğumuz bunun 2023’te iPhone 15 serisiyle olmasını bekliyoruz. Ancak yeni bir gelişme, Apple’ın bu özellikle de ikili bir stratejiye sahip olabileceğini gösteriyor. Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone 15 modellerini şarj ve veri aktarımı için USB-C ile getireceğini ancak vanilya iPhone 15/15 Plus ve iPhone 15 Pro/’da sunulacak teknolojide bir fark olacağını iddia ediyor. Pro Max veya Ultra.

Perşembe günü bir dizi tweet’te Kuo, Apple’ın USB-C’ye geçerek şarj etme yeteneklerini yükselteceğini ve bu hamleden yararlanacak olan mevcut tedarikçilerini kullanacağını söyledi. Ayrıca, iPhone’un gelecek yıl yıldırım bağlantı noktalarını terk edip USB-C’ye geçeceğini söyleyen bir anketten de bahsediyor. Ancak, hızlı veri aktarım hızlarından yalnızca iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in yararlanacağını, yani Pro modellerinin en yeni USB-C 3.2 arayüzünü alacağı anlamına geldiğini hemen belirtiyor. Normal iPhone 15 ve 15 Plus, aydınlatma bağlantı noktasıyla aynı veri aktarım hızlarını sağlayan USB-C şarjının yalnızca USB 2.0 sürümünü alırken.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft, Windows 11 özelliğindeki Android uygulamalarını kaldırıyor
Apple Gelecek Yıl Farklı USB-C Bağlantı Noktalarına Sahip Olabilir
Apple Gelecek Yıl Farklı USB-C Bağlantı Noktalarına Sahip Olabilir

Bu ayrıntılar doğruysa, Apple bir kez daha alıcılara normal iPhone’ları düşünmeleri için zor bir seçim sunuyor. ProMotion 120Hz ekranı alan Pro modellerini zaten gördük, dinamik ada bu yıl piyasaya çıktı ve hatta yeni A serisi çip yalnızca bu varyantlarda sunuldu. Apple’ın üst düzey iPhone modellerine yönelik stratejisini nasıl değiştirdiğine bakıldığında, bunun gelecek yıl gerçeğe dönüşmesi şaşırtıcı olmayacak. Her iki durumda da, Apple’ın ortak şarj bağlantı noktalarına ilişkin yakın zamanda kabul ettiği yasayla AB’nin uyguladığı baskıya nihayet teslim olmasından memnunuz. Apple, yasayı kabul etmekten başka seçeneği olmadığını bile söyledi, bu da iPhone’ların yakında USB-C’ye geçeceği anlamına geliyor. Şirket, dünya çapında aynısını uygulamak zorunda kalabilir ve yakın gelecekte resmi hale getirilecek olan kendi ücretlendirme kurallarını nihai hale getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz