Apple Kimliğine Bağlı Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

0
Apple Kimliğine Bağlı Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir
Apple Kimliğine Bağlı Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir

Apple’ın iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi, güvenilir bir cihazdan (iPhone, iPad veya Mac) veya güvenilir bir telefon numarası geldiğinde parolanıza ek olarak bir parola girmenizi isteyerek Apple Kimliği hesabınıza erişimi dağıtır. biri ekledikten sonra kontrol edildi. Güvenilen aygıtlar, iCloud ile kullanım için aynı Apple Kimliği ile oturum açmış tüm aygıtları temsil ettikleri için yönetimi daha kolaydır. Güvenilir numaralar başka bir konudur. Bu makale, Apple kimliğine bağlı telefon numarası nasıl değiştirileceği ile ilgilidir.

Aynı zamanda Apple Kimliğiniz olan e-posta hesabını artık kullanmıyorsanız, Apple Kimliğinizi değiştirmeyi düşünün. Aksi takdirde, Apple’dan gelen hesap doğrulama isteklerini veya diğer önemli bilgileri kaçırabilirsiniz. Hesabınızı güvende tutmanız da önemlidir. Aşağıda, Apple Kimliğine Bağlı Numarayı düzenleme adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TikTok Videolarda Alışverişi Otomatik Algılama Özelliğini Test Ediyor
Apple Kimliğine Bağlı Telefon Numarası Değiştirme
Apple Kimliğine Bağlı Telefon Numarası Değiştirme

Apple Kimliğine Bağlı Telefon Numarası Değiştirme

  1. iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasına gidin, ardından üst kısımdaki Apple Kimliği başlığına ve ardından Parola ve Güvenlik’e dokunun.
  2. Şimdi, güvenilir telefon numarası seçeneğinin hemen yanında bulunan Düzenle’ye dokunun.
  3. Ardından, numaranın solundaki kırmızı eksi düğmesine dokunun ve Sil düğmesine basın.
  4. Ardından, Güvenilir bir telefon numarası ekle’ye dokunun.
  5. Bundan sonra, devam etmek için cihazınızın şifresini girmeniz gerekecektir. Ardından, ülke kodunuzu seçin ve yeni güvenilir telefon numarasını yazın.
  6. Son olarak, uygunluğunuza bağlı olarak kısa mesaj veya telefon araması kullanarak telefon numaranızı doğrulayınız. Güvenilir telefon numarayı daha sonra Apple Kimliğinizde güncellenecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz