Windows 11’de Steam Nasıl İndirilir ve Kurulur?

0
237
Windows 11'de Steam Nasıl İndirilir ve Kurulur
Windows 11'de Steam Nasıl İndirilir ve Kurulur

Steam, PC oyunlarının distribütörü olarak hizmet vermek üzere Valve Corporation tarafından geliştirilen dijital platformdur. Steam istemcisi, kullanıcıların bilgisayar oyunlarını satın aldıktan sonra çevrimiçi şekilde doğrudan bulut sürücülerine yüklemelerine olanak sağlar. Steam kullanıcıları yorumlarını gönderme, oluşturdukları içerikleri yükleme, DLC satın alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu yazıda Windows’ta Steam’in nasıl indirilip kurulacağı hakkındadır.

Steam istemcisinin aşağıdakiler gibi çeşitli özellikleri vardır: Oyunlarında otomatik güncelleme yapma seçenekleri, arkadaş listesine erişim, Xbox Live’a benzer oyun içi sesli sohbet ve arkadaşlarınızla oyun paylaşma yeteneği. Steam, oyun satın alıp oynayabileceğimiz bir dijital oyun başlatıcısıdır. Windows, macOS, Linux, iOS, Android vb. gibi çeşitli işletim sistemleri için kullanılabilir. Reklam yazılımıdır ve C++ programlama dillerinde oluşturulmuştur. Geliştirme kredisi Valve Corporation’a gidiyor. 28 dilde mevcuttur. Aşağıda, Windows PC’de Steam kullanma adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android 12 artık Google Pixel telefonlarda kullanılabilir
Windows 11'de Steam Nasıl İndirilir
Windows 11’de Steam Nasıl İndirilir

Windows 11’de Steam Nasıl Kurulur?

  1. Steam’in resmi web sitesini ziyaret edin.
  2. Sayfanın üst kısmındaki Steam’i Yükle düğmesine tıklayın.
  3. Ardından, Steam Blue Box’ı Yükle’ye tıklayın.
  4. İndirme bittiğinde, indirilen dosyaya (SteamSetup.exe) tıklayın.
  5. Bilgi isteminde Evet’i seçin.
  6. Steam Kurulum Penceresinde İleri > düğmesine tıklayın.
  7. Dilinizi seçin ve İleri > düğmesine tıklayın.
  8. Uygulamanın kurulacağı yeri seçin ve Yükle’ye tıklayın.
  9. Son olarak, Bitir düğmesine tıklayın.

Böylece, Windows 11’de Steam’i nasıl indireceğimize dair makalemizi burada sonlandırıyoruz. Steam, temelde çok fazla çevrimiçi oyuncunun neden olduğu çökmeleri önleyecek yamalar ekleyerek Valve tarafından yayınlanan oyun güncellemelerini düzeltmek amacıyla oluşturulmuş bir çevrimiçi video oyun mağazasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz