Apple, EV Şirketi Canoo’nun Eski CEO’su Ulrich Kranz’ın İşe Alındığını Doğruladı

0

Apple, Apple Car’ın geliştirilmesine yardımcı olması için elektrikli araç şirketi Canoo’nun eski kurucu ortağı ve CEO’sunu işe aldı, Bloomberg ilk olarak isimsiz kaynaklara atıfta bulundu. Apple, TechCrunch’a Kranz’ı işe aldığını doğruladı, ancak iş sorumlulukları veya unvanı hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

Kranz, şirketi halka arz ve yeni bir liderlik ekibine yönlendirdikten sonra Nisan ayında Canoo’daki görevinden istifa etti ve Apple tarafından haftalar içinde alındığı bildiriliyor. Haber, Apple CEO’su Tim Cook’un gizemli Apple Car’ın otonom araç teknolojisini önemli bir özellik olarak içereceğine dair ipuçları vermesinden birkaç ay sonra geldi. Otomobil endüstrisinin en ileri noktasında onlarca yıllık deneyime sahip bir yöneticiyi işe almak, Apple araç üretim planlarında ilerlediğinin açık bir işaretidir.

Apple
Ulrich Kranz

BMW AG’nin elektrikli otomobil bölümünün eski üst düzey yöneticilerinden biri olan Kranz, BMW’deki sportif elektrikli i8 ve i3 otomobillerinin gelişimini denetledi ve bu da bize gelecek yıllarda Apple Car’ın potansiyel estetiği hakkında birkaç ipucu verebilir. Kaynaklara göre, Apple Car projesini yürüten ve daha önce Tesla’nın Model 3’ünün geliştirilmesinde öncülük eden Doug Field’a rapor vereceği iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AdBlock için En İyi Chrome Uzantıları

Apple, aracıyla ilgili planlarını sıkı tutuyor. Aralık ayındaki bir Reuters raporuna göre Apple, 2024 yılına kadar çığır açan pil teknolojisine ve otomatik araç teknolojisine sahip bir elektrikli binek aracı üretmeyi planlıyor. Bunun dışında, otomobilin neye benzeyeceğini veya eğer varsa, kim olacağını kimse bilmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz