2021 X7 BMW Makyajlı Hali Tanıtıldı

0

2021’nin piyasaya sürüleceği otomobillerden biri olan BMW X7 modelinin makyajlı hali yurt dışında kameralara yansıdı. BMW serilerinin en büyük SUV modellerinden biri olarak bilinen 2021 BMW X7 Nürnurgring’de kameralara yakalandı.

BMW tarafından geniş aileler için üretilen BMW7  7 koltukla sürücülerini rahatlığa kavuşturacağını söyleyebiliriz. Özellikle de Bentley Bentayga gibi rakiplerine karşı daha güncel bir tasarım yakalamaya hedefleyen BMW birçok rakibine de şimdiden taş çıkarıyor.

BMW Model Tasarımı

Modelin en büyük değişikliklerinden biri olan X7, ön farlar dahil olmak üzere bambaşka tasarımlar ile kullanıcılarını beklemektedir. Aracın bununla birlikte yeni aydınlatma düzeni ve genel olarak daha pürüzsüz bir görünümü olacağı konuşuluyor. Mevcut model içerisinde daha uzun ve daha hava girişlerine sahip olan tampon ise aracın güzelliğini tamamlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo Pad 2 ve Enco Free3 ürünlerini tanıttı
yeni-bmw-lüks-sinifi-tanitildi
yeni-bmw-lüks-sinifi-tanitildi

Aracın Teknik Özellikleri

BMW’nin diğer SUV modellerine baktığımız da X5 xDrive45e’den 3.0 litrelik plug-in hibrit güç aktarma organına ödünç almasına benzer özellikte olan X7 geçmiş SUV araçların benzer mimarisine sahip olarak bilinmektedir.

Araç içerisindeki motor X5 modeline yaklaşık olarak 389 beygir güç, 600 Nm tork değeri sunabilmektedir. Aracın 111 beygirlik elektrikli motoru ve 24 kWh pil paketi de bulunmaktadır.

Araç içerisinde bulunan bu iki ünitede yaklaşık olarak 340 beygir güce sahip 3.0 litrelik sıları altı motoru barındırmaktadır.

Aracın Türkiye fiyatı belli olmazken yurt dışı fiyatı ise yaklaşık olarak 80.000 Sterlin kur fiyatına denk geleceği tahmin edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz