Zalain Krem Ne İşe Yarar ?

0
Zalain Krem Ne İşe Yarar ?
Zalain Krem Ne İşe Yarar ?

Zalain Krem Ne İşe Yarar ? – Zalain kremi ciltte oluşan mantar enfeksiyonlarını temizlemek için kullanılır. Zalain krem birçok farklı türde ve vücudun farklı bölgesinde oluşan mantarı tedavi etmektedir. Peki Zalain krem ne işe yarar, nedir, faydaları nelerdir gibi soruları sizler için bu yazıda cevaplıyoruz.

Zalain Krem Ne İşe Yarar ?

Zalain krem, mantar cilt enfeksiyonları ve diğer rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Etken bileşeni olarak sertakonazol nitrat içermektedir. Bu merhem, mantarların büyümesini yavaşlatır bu sayede cildi tedavi eder.

Bu merhem, cildin mantar cilt enfeksiyonları, el mantarı, kasık mantarı, tırnak mantarı, sakal mantarı ve ayak mantarı gibi hastalıklarda, semptomların ve durumların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Bu krem, patojenik dimorfik mantarlara, dermatofitlere karşı geniş bir etki alanına sahiptir. Mukoza veya cilt zarında enfeksiyonları temizlemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Doğum Parası Kaç TL - Doğum Parasını Nasıl Alabilirim?

Zalain krem genellikle dermatofitoz, kasık mantarı, ayak mantarı, vücut mantarı, sakal mantarı, el mantarı, pityriasis versicolor ve kandidiyaz gibi çeşitli cilt mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Zalain Krem Ne İşe Yarar
Zalain Krem Ne İşe Yarar ?

Zalain Krem Kullanımı

Bu ilaç daima doktorun size söylediği şekilde kullanılmalıdır. Eğer emin değilseniz, eczacınızla veya doktorunuzla konuşun. Krem genellikle günde iki defa, tercihen sabah ve akşam, etkilenen bölgeye uygulanır ve hafifçe sürülür.

Tedavi süreci, iyileşme süresine bağlıdır ve hastadan hastaya göre değişmektedir. Hastalığın enfeksiyonu ve etiyolojisi konumuna bağlıdır. Tedavinin etkisi, tedavinin ikinci ve dördüncü hafta arasında gözle görülür iyileşme fark edilmektedir. Fakat yine de mutlaka dört haftalık bir tedavi önerilmektedir. Eğer bu kremi kullanmayı unutursanız, unutulan bir zamanı telafi etmek için çift doz krem uygulayabilirsiniz. Bu ilacın kullanımı hakkında aha fazla sorunuz varsa, eczacınıza veya doktorunuza sorun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Grip Nedir Ne İyi Gelir?

Zalain Krem Yan Etkileri

Her tıbbi ürünler de olduğu gibi, bu ilacında herkes de olmasa da bazı insanlarda yan etkileri görülebilir.

Bu krem, topikal olarak uygulandığı zaman mükemmel tolere edilebilirliğe sahiptir. Işığa veya hiçbir toksiğe duyarlı reaksiyon gözlenmemiştir. Tedavinin ilk zamanlarında ciltte kısa süreli ve hafif kızarıklık olabilir. Fakat bu ilacı bırakılması anlamına gelmez. Eğer herhangi bir yan etki yaşarsanız, eczacınızla veya doktorunuzla konuşun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz