Apple Çalışma Sistemi Dengesizliği Sürüyor

0

Global dünyanın bizlere getirmiş olduğu sıkıntılardan biri olan pandemi, birçok çalışma hayatından yer alan dengeleri de beraberinde götürmüş oldu. Dünyanın en önemli şirketlerinden biri olan Apple’da kendi çalışma sistemleri içerisinde halen problem yaşadığının sinyallerini verdi.

Pandeminin başlangıcıyla birlikte hibrit çalışma konusunda düzene geçen Apple çalışanları son günlerde vakaların azalmasıyla birlikte tekrardan ofise dönme durumunun konuşulduğunu aktardı.

Apple son zamanlarda tüm çalışanlarını ev içerisinde çalışma modeline ayak uydurduğunu bu sistemin iyi şekilde gitse de ileriki senelerde oluşabilecek sıkıntıları beraberinde getireceğinden ötürü tekrardan hibrit çalışma sistemi içerisine dahil olacağının ihtimalleri bulunuyordu. Bu ihitimalleri daha güçlendiren Tim Cook Apple için önümüzdeki günlerde hibrit sisteme geçmesi için tüm çalışanlarına e-posta göndermiş oldu.

Apple CEO’su göndermiş olduğu mail içerisinde çalışanlarının Çarşamba ve Cuma günleri uzaktan çalışabileceğini; pazartesi, Salı ve Perşembe günleri ofise gelmelerinin isteneceğini açıklayarak yüz yüze çalışmak için istenen ekiplerin haftada dört ila beş gün ofise geri döneceğinin altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse'un başı dertte! Güvenlik açıkları büyük sorun yaratıyor
tim-cook-aciklamalarda-bulundu
tim-cook-aciklamalarda-bulundu

Çalışanlar Bu Sistemi Sevmedi

Apple çalışanlarının içerisinde bu fikir iyi karşılanmadığı gibi sürecin hibrit devam etmemesi çalışmaların aynı şekilde evden devam etme yönteminin sağlanması konusunda hem fikir olduklarının altını çizdiler. Açıklama içerisinde bulunan yönetim ekibinin uzaktan/konum açısından esnek çalışma hakkında nasıl düşünüldüğü ile Apple çalışanlarının birçoğunun yaşanmış deneyimleri arasında kopuk bir ifade yer almış oldu.

Direkt olarak bu yazı Tim Cook tarafından 2 bin 800 Apple çalışanının kurmuş olduğu Slack grubuna atıldığından ötürü çalışanlar arasında da fikir ayrılıklarının sonucunu önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Konuyla ilgili Tim Cook’tan yorum gelmezken Apple çalışma sisteminin nasıl düzene gireceğini bizlerde merak etmekteyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz