MacBook’ta Ses Nasıl Onarılır?

0
MacBook'ta Ses Nasıl Onarılır
MacBook'ta Ses Nasıl Onarılır

Bir Mac’in ses arızasının, özellikle iş veya okul için bir sunum sırasında ortaya çıkması durumunda can sıkıcı olabilmesi anlaşılabilir bir durumdur. Mac’inizin sesinin kapalı olması gibi çok sayıda neden suçlanabilir. Durum ne olursa olsun, bu her zaman Mac’inizin bozuk olduğunu göstermez.

Mac’te sıklıkla bildirilen sorunlardan bazıları arasında ses kesintileri, işletim sisteminizi güncelledikten sonraki hatalar, harici bir ses aygıtı bağlanırken yaşanan sorunlar ve hiç çalışmayan ses yer alır. Ses sorunlarına hatalı ayarlar veya yanlış yapılandırılmış uygulamalar neden olabilir. Bu nedenle, Apple Desteği aramak için acele etmeden önce birkaç şeyi kontrol edin. Ardından iPhone’unuzu en yakın Apple mağazasına götürün. Bu makale, bir Mac aygıtındaki ses sorununu belirlemek ve çözmek için atmanız gereken her adımda size yol gösterecektir. Macbook sesi düzeltmek için aşağıdaki adımlardan bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iPhone'lar, iPad'ler, Apple Watch ve diğer Apple cihazları için yeni gizlilik ve güvenlik özellikleri duyuruldu
MacBook Ses Sorunu
MacBook Ses Sorunu

Macbook’ta Sesi Düzeltmenin Yolları

Ses tercihlerinizi kontrol edin

  1. Sistem Tercihlerini / Sistem Ayarlarını Açın
  2. Ses Seç
  3. Çıkış olarak hangi cihazın seçildiğini kontrol edin
  4. Sessiz’in seçili olmadığından emin olun.

MacBook’unuzu yeniden başlatın

Klişe gibi gelebilir, ancak bilgisayarınız başlangıçta ses sürücülerini başlatmadıysa, MacBook’ta çalışmayan sesi düzeltmeye gerçekten yardımcı olabilir. Menü çubuğunda > Yeniden Başlat’ta Apple logosunu tıklayın ve parmaklarınızı çaprazlayın.

Bluetooth’u kapat

  1. Menü çubuğundaki Bluetooth simgesine tıklayın veya Kontrol Merkezi aracılığıyla Bluetooth’u çağırın.
  2. Bluetooth’u devre dışı bırak
  3. Yeniden – birkaç saniye sonra Bluetooth’u etkinleştirin
  4. Kablosuz cihazı yeniden bağlamayı deneyin .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz