Apple, Apple Cüzdan’daki ehliyet ve kimlik desteğini gelecek yıla kadar erteledi

0
apple cüzdan kimlik desteği
apple cüzdan kimlik desteği

Haziran WWDC 2021 etkinliği sırasında Apple, Apple Cüzdan yakında kimlik kartlarını ve Sürücü Lisanslarını uygulamada güvenli bir şekilde saklamak için destek alacağını duyurdu. Özellik daha sonra ertelendi ve şirket, “2021’in sonlarında” geleceğini belirten bir açıklama yaptı. Yeni özellik bir kez daha, bu sefer 2022’ye kadar ertelendi. Daha fazla Apple haberleri için https://teknobilimadami.com/ linkimize göz atın.

Ağustos ayında, iOS 15’te hangi özelliklerin gelmeyeceğini anlatan bir makale yayınladık ve Apple Cüzdan kimlik ve ehliyet desteği de dahil olmak üzere bazı yeni özellikler bugün hala kullanılamıyor. Apple haberi web sitesinde yayınladı ve artık özelliğin “2022’nin başlarında geliyor” olduğunu söyleyen başlığı güncelledi.

Apple Cüzdan'

Apple, özellik için belirli bir çıkış tarihi sağlamadı ve 2022’de gerçekten ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil. Özelliğin iOS 15.2 beta sürümüne eklenmediğini biliyoruz ve gelecekteki betaların eklenip eklenmeyeceği henüz belli değil. özellik etkin olarak gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PlayStation Oyunları Mobile Geliyor

Apple bu özelliği duyurduğunda, belirli ABD havalimanlarındaki belirli TSA güvenlik kontrol noktalarının, kullanıcıların yeni özellikten yararlanabilecekleri ilk yerler olacağını ve belgelerin fiziksel kopyalarını getirmelerinin gerekmeyeceğini söyledi. Bu özellik, kolay tanımlamaya olanak tanır ve her gün daha az kart ve diğer belgeler taşıyarak kullanıcıların cüzdanlarında yer açabilir ve ayrıca hiçbir fiziksel kopya çalınamayacağından kimlik hırsızlığını da önleyebilir.

Apple, uygulamanın güvenli ve güvenli olacağını defalarca belirtti. Tüm kullanıcıların erişim sağlamadan ve kimlik kartlarını ve sürücü ehliyetlerini yetkililere sunmadan önce cihazlarını doğrulamaları gerekecektir. Bu özellik ayrıca, kullanıcıların yüzlerinin bir özçekimini almalarını gerektiriyordu; bu, daha sonra yazılımın geçerliliğini doğrulamak için gerçek belgelerle eşleşmesiydi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz