Apple App Store’da arama yaparken öneriler sunuyor

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Apple, App Store arama önerileri adı verilen ve platformda yeni uygulamaları aramayı çok daha kolay hale getirecek yeni bir özellik ekliyor. Adından da anlaşılacağı gibi, özellik, arama sonuçlarını filtrelemenize ve yeni uygulamaları hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak için App Store’da bir arama terimi girdiğinizde önerilen anahtar kelimeleri getirecektir.

App Store’un Yeni Önerileri

Apple’a göre, bir arama terimi girdiğiniz anda App Store’daki arama önerileri arama çubuğunun hemen altında görünecektir. Ardından, aramanızı daraltmak ve aradığınız belirli uygulamaları bulmak için önerilen anahtar kelimelerden birine dokunabileceksiniz. Özellik ilk olarak bir testin parçası olarak bu ayın başlarında bazı kullanıcılar için geldi. Ancak şimdi Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iPhone ve iPad kullanıcıları için daha yaygın bir şekilde kullanıma sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020 Honda HR-V Fiyatları
App Store
App Store

Şu anda, arama önerileri yukarıda belirtilen bölgelerle sınırlıdır. Ancak Apple, yakın gelecekte daha fazla bölgeye yaymayı planlıyor. Yukarıda belirtilen bölgelerden birindeyseniz, yukarıda gömülü videoda gösterilen talimatları izleyerek yeni özelliği deneyebilirsiniz.

App Store’un şu anda tüm anahtar kelimeler için arama önerileri göstermediğini belirtmek gerekir. Özelliğin nasıl çalıştığını görmek için deneyebileceğiniz birkaç anahtar kelime: pizza, yapımcı, oyun, çağrı, yemek, teslimat, meditasyon. Arama önerileri getiren daha fazla anahtar kelimeyle karşılaşırsanız, bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde diğer okuyucularla paylaştığınızdan emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz