Apple AirTag Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

0
Apple AirTag Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür
Apple AirTag Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür

Apple’ın AirTag’leri, dünya çapında yaklaşık bir milyar iOS cihazının ağını kullanarak öğeleri hemen hemen her yerde izlemenize olanak tanır. Anahtarlarınızı ve bagajınızı, müzik aletlerinizi ve aletlerinizi, hatta bisikletinizi veya kaykayınızı izlemek için kullanabilirsiniz. Yıldızlı öğelerinizi bulmak için Bul uygulamasını kullanabilirsiniz ve onlara yaklaştıkça, iPhone 11 veya daha yeni bir telefonunuz varsa, kayıp öğenizi bulana kadar kesin talimatlar alırsınız. Apple AirTag nasıl sıfırlayacağınızı size göstereceğiz

Apple’ın geçen yıl tanıttığı ve satın alınabilen AirTag izleme kutucukları, iPhone üreticisinin Apple olmayan cihazları izlemenize yardımcı olmasının bir yoludur. Apple ayrıca Find My uygulamasının üçüncü taraflarca yapılan öğeleri bulmasına da izin verir. Apple’ın AirTag’i, bagajınızdan anahtarlara ve diğer öğelere kadar neredeyse her şeyi takip etmenin mükemmel bir yoludur. Ancak bir başkasına AirTag vermek isterseniz, her izleyici belirli Apple Kimliğinize bağlı olduğundan, onu sıfırlamanız gerekir. Aşağıda Apple etiketlerini fabrika ayarlarına sıfırlama adımlarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Korkunç 10 Netflix Filmi

Apple AirTag Nasıl Sıfırlanır?

 1. Find My uygulamasını açın.
 2. Listeden adını seçerek kaldırmak istediğiniz AirTag’e dokunun.
 3. Tam AirTag ayarlarını getirmek için yukarı kaydırın.
 4. “Öğeyi Kaldır” üzerine dokunun.
Apple AirTag Fabrika Ayarları
Apple AirTag Fabrika Ayarları

Bu süreçten geçtikten sonra AirTag’in mülkiyeti silinecek ve bunu kendi hesabıyla kurması ve kullanması için başka birine verebilirsiniz. Ne yazık ki, AirTag’inizi hesabınızdan kaldırdığınızda Bluetooth menzili içinde değilseniz, kayıt olmaz ve manuel sıfırlama gerekir. Sonunda, kimliğiyle bağlantılı olduğunu söyleyen başka birinden AirTag alırsanız, ancak bu kişi bunu hesabından zaten kaldırmışsa, AirTag’i fiziksel olarak sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 1. AirTag’in paslanmaz çelik desteğine bastırın.
 2. Aşağı bastırırken, kapağın dönmesi durana kadar saat yönünün tersine çevirin.
 3. AirTag’in iki yarısını ayırın.
 4. Pili çıkarın.
 5. Pili geri takın.
 6. Pili bir ses çıkarana kadar aşağı bastırın.
 7. Ses bittiğinde, pili çıkarıp takarak bu işlemi dört kez daha tekrarlayın ve
 8. ardından bir ses duyana kadar pile basın.
 9. AirTag’in sıfırlandığından emin olmak için toplam beş ses duymanız gerekir.
 10. Bu işlemi bitirdikten sonra AirTag üzerindeki kapağı tekrar takın ve ardından kapaktaki üç tırnağı AirTag üzerindeki üç yuva ile hizalayın.
 11. Bir ses gelene kadar kapağa bastırın ve yerine kilitlenene kadar saat yönünde çevirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz