Elon Musk, “Net Bir Süreç Olmadan” Twitter’da Yasaklanan Hesaplara İzin Vermeyeceğini Söyledi

0
100
Elon Musk,
Elon Musk, "Net Bir Süreç Olmadan" Twitter'da Yasaklanan Hesaplara İzin Vermeyeceğini Söyledi

Elon Musk Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın kurallar ihlal ettiği için platformdan kaldırılan hiç kimsenin “en az birkaç hafta daha sürecek. Net bir tarih açıklanana kadar platforma geri dönmesine” izin vermeyeceğini açıkladı.

Geçen yıl Ocak ayında beş kişinin ölümüne neden olan Capital Hill ayaklanmalarını kışkırttığı için yasaklanan eski ABD Başkanı Donald Trump’ı Twitter’a geri getirme çağrıları sırasında Musk, Twitter’ın içerik denetleme konseyinin “kesinlikle çok farklı görüşlere sahip temsilciler içereceğini ve bunun kesinlikle olacağını söyledi. medeni haklar topluluğunu ve nefret kaynaklı şiddetle karşı karşıya kalan grupları içerir”. “Twitter hepimizin içindeki mazoşistle konuşuyor. Tüm şikayetçilere lütfen şikayet etmeye devam edin, ancak bu 8 dolara mal olacak” dedi.

Elon Musk, Twitter'da Yasaklanan Hesaplara İzin Vermeyeceğini Söyledi
Elon Musk, Twitter’da Yasaklanan Hesaplara İzin Vermeyeceğini Söyledi

Onun yorumları, ABD 8 Kasım’daki ara seçimlere hazırlanırken geldi ve Cumhuriyetçilerden seçim manipülasyonu korkuları var. Twitter Güvenlik ve Dürüstlük Başkanı Yoel Roth, şirketin 2022 ABD ara sınavları hakkındaki konuşmaları manipüle etme girişimlerine karşı tetikte olduğunu söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dosyalar ücretsiz şekilde nasıl PDF formatına dönüştürülür?

Geçen ayın sonlarında Trump, Musk’ı Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldığı için selamladı ve mikro blog platformunun artık “akıllı ellerde” olduğunu söyledi. Ancak, kendisini yasaklayan platforma geri dönmek istediğini açıklamadı. Ocak 2021’de Capitol Hill isyanları. Trump yaptığı açıklamada, “Twitter’ın artık aklı başında ellerde ve artık ülkemizden gerçekten nefret eden Manyaklar ve Radikal Sol Deliler tarafından yönetilemeyeceği için çok mutluyum” açıklamasında bulundu. Fox News Digital ile yaptığı röportajda şunları ekledi: “Elon’u seviyorum ve ona şans diliyorum. Umarım onunla iyi geçinir.” Ancak 76 yaşındaki emlakçı, “Twitter’ın bensiz başarılı olabileceğini düşünmüyorum” açıklamasında bulundu. ‘Baş Twit’ Musk daha önce Trump’ın Twitter hesabını eski durumuna getireceğini açıkladı. Trump’ın geçen yıl Ekim ayında kurduğu Truth Social’da şu anda dört milyondan fazla kullanıcısı bulunmakta. Musk kısa süre önce Truth Social uygulamasını “sağcı yankı odasının” bir “Trompet”i olarak adlandırmıştı. Tesla CEO’su, sitenin Truth Social’a muadili olmasını önleyebilmek için Twitter’ı satın aldığını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz