Antivirüs Programı Nedir?

0
antivirüs

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan teknolojik cihazlarla ilgili bir konudan bahsedeceğiz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Antivirüs programları ne işe yarar?” answer-0=”Virüslere karşı koruyan program tipidir.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Antivirüs programı kullanmalı mıyız?” answer-1=”Kullanmanız şart değil, kendi kendinizi de koruyabilirsiniz.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

Gerek laptoplarımız gerekse akıllı cihazlarımızda bir çok önemli bilgimizi saklıyoruz. Bunlar banka hesap bilgileri, şifrelerimiz, şahsi ve ailemize ait resimler ve aklınıza gelebilecek onlarca şahsi şey.

E hal böyle olunca bunları korumamız gerekiyor. Bu durumda da devreye antivirüs programları giriyor. Antivirüs programları adı üstünde bilgisayarımızda bulunan virüs dediğimiz zararlı yazılım ve dosyaları temizleyerek bilgisayarımızı güven altında tutmaya yarayan programlar olarak biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam Eş Zamanlı Oyuncu Sayısıyla Yeni Rekora İmza Attı!

Tabii ki burada koruduğumuz tek cihaz bilgisayarlarımız değil. Aynı şekilde akıllı telefon ve akıllı tabletlerimizi de korumamız gerekiyor.

antivirüs
antivirus-programi

Uzmanlar antivirüs programları için bilgisayarı yavaşlattığını bilgisayar üzerinde Windows’un kendi güvenlik sistemi olan Windows Defender’ı önerse de kimimiz için Windows Defender yetersiz kalıyor ve burada bir çözüm arama yoluna giriyoruz.

İlginizi Çekebilir : En İyi Antivirüs Programları

Piyasadaki antivirüs programlarına güvenmeyenler için çözüm yolumuz ise  internetten bilinmedik sitelerden program ya da dosya indirmemek olacaktır. Bilgisayarımıza virüs ya da zararlı dosya bulaştığı zaman aklımıza gelen ilk şey ”ya şu siteden dosya indirmiştim, acaba oradan mı bulaştı” oluyor. Tabi başka bulaşabileceği yerler de var ancak aklımıza ilk gelen bu oluyor.

Mesela tanımadığımız bir Usb Bellek bilgisayarımıza virüs bulaştırabilir. Bir zaman sonra kaçınılmaz oluyor ve bir programa başvurmamız gerekebiliyor. Yazımızın devamı niteliğinde olan piyasada dolaşan ve kullanabileceğiniz antivirüs programlarını derlediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz