Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

0
Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır
Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır

Android telefonunuzun yavaş çalıştığını ve sürekli topalladığını mı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, endişelenme. Size Android telefonda RAM’i nasıl artıracağınızı göstereceğiz. Bu, cihazınızı daha hızlı ve daha duyarlı hale getirecektir. Telefonunuz yaşlandıkça, üzerinde daha fazla bloatware ve gereksiz program birikir. Düşüşün bir başka açıklaması da, bu uygulamaların siz onları kullanmadığınız zamanlarda bile arka planda çalışmaya devam etmesidir. Çalışan program bir şeye ihtiyaç duyduğunda, her şeyi ikincil depolamadan (dahili bellek) almak yerine bu dosyaları hızla RAM’den çeker. Sonuç olarak, daha fazla RAM’e sahip cihazlar, daha fazla veri depolayabilir ve böylece zorlu uygulamalar veya oyunlar çalıştırırken ve çok sayıda çoklu görev gerçekleştirirken bile daha sorunsuz çalışabilir.

Telefonunuz yavaşlayacak, kekeleyecek ve sonunda kapanacaktır. Bu genellikle RAM’inizin azaldığının bir işaretidir. Bir microSD kart kullanmak Android telefonlarda RAM artırabilir, ancak telefonunuzun root’lu olması gerekir. İkinci yöntem, cihazı optimize etmektir. Telefonunuzu optimize etmek, daha iyi performans göstermesine de yardımcı olabilir. RAM belleği, telefonun performansını kontrol eden Android cihazın önemli bir bileşenidir. Çeşitli uygulama ve programları çalıştırmaktan, çoklu görevlerden ve büyük dosyaları yüklemekten sorumludur. Sahip olduğunuz daha fazla RAM, cihazınız daha iyi performans gösterecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hogwarts Legacy 2 Oyunu Geliştirilmeye Başlandı, Yeni Sızıntı Ortaya Çıktı

Bir Android Cihazda RAM’i Artırmak İçin Bir Mikro SD Kart Kullanma

Bu teknik ücretsizdir ve köklü Android telefonlarda ve cihazlarda çalışır; Ancak bazı dezavantajlar var. Devam etmeden önce ihtiyacınız olan her şeyin bir kontrol listesini yapın:

 1. 4 GB veya daha büyük bir SD kart – SD karttaki bellek ne kadar hızlı olursa o kadar iyi olduğundan, sınıf 6 veya 10 SD kart kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim
 2. Cihazınız rootlu değilse ve rootlamanın ne olduğundan veya nasıl yapılacağından emin değilseniz, PC Olmadan Herhangi Bir Android Cihazını Root Etmenin En Kolay Yolu hakkındaki bu makale
 3. RAM Storage Expander (Exchange): Bu, Google Play Store’da ücretli bir uygulamadır ve verdiğiniz paraya değer. Bütün bunlar başlamanıza yardımcı olacaktır.

Android telefonunuzun veya tabletinizin paylaşımı destekleyip desteklemediğini kontrol edin

 • Android telefonunuzun veya cihazınızın paylaşımı destekleyip desteklemediğini kontrol etmek önemlidir. Bunu yapmak için “MemoryInfo & Swap file Check” uygulamasını kullanabilirsiniz.
Android Telefonda RAM
Android Telefonda RAM

Mikro SD kart bölümü

 1. Mikro SD kart, ikincil bir depolama aygıtı olarak kullanılır. Haritayı paylaşmak için bir uygulamaya veya araca ihtiyacınız var. Mini Araç Bölme Sihirbazı bunun için iyi bir seçenektir.
 2. Öncelikle micro SD kartınızı kart okuyucuya takın ve PC’nize bağlayın. Oradan harita üzerinde bölümler oluşturabilirsiniz.
 3. Artık SD karta sağ tıklayarak bölümler oluşturabilirsiniz. 4 GB’den büyük bir kart için birincil bölümü seçin. Biçimlendirmeden önce, bir FAT32 bölümünüz olduğundan emin olun. Aşağıdaki bölüm için en az 1 GB alan ayırın. Bundan sonra Tamam’ı tıklayın
 4. Bir bölüm oluşturun. Yine, bir bölüm oluşturmak için sağ tıklayın. Birincil bölümü seçin. Bu yüzden yeni bir bölüm ve değiştirilmiş dosya sistemi oluşturun. FAT32 yerine EXT2, EXT3 veya EXT4’e dönüştürün.
 5. Ardından, bölümü sonlandırmak için “Tüm Değişiklikleri Uygula” yı tıklayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iPhone 14 Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

Mikro SD kartınızı Android cihazınıza bağlayın

 1. Mikro SD kartınızı bölümlendirdikten sonraki adım, onu köklü Android akıllı telefonlarınıza veya cihazlarınıza bağlamaktır. Link2SD’yi indirmeniz gerekecek.
 2. Programı indirdikten sonra açın ve root erişimi verin. “.ext” dosya bölümünü seçin ve Android cihazınızı mikro SD’ye bağlayın

Android cihazda RAM’i artırın

 1. Son adım, başka bir uygulama indirmektir. Bu sefer kök değiştirici ile ilgili. (Root) Swapper’ı indirin ve yükseltmek istediğiniz miktarı seçin. Bu, telefonunuzun RAM’ini genişletecek bir swp dosyası oluşturacaktır.
 2. Bu uygulama, Root Swapper bellek SWAP kullanımı ve ikincil bellek takası içindir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz