Android için en güzel reklam engelleme uygulamaları

0
43
Android için en güzel reklam engelleme uygulamaları

Günümüzde gazete ve televizyonun yerini mobil cihazlar ve internet almış durumda. Hal böyle olunca da reklamcılık sektörü internete de bir hayli kaydı. Bir haber okurken ekranın her yerinden fırlayan, bir video izlerken aniden video ortasında karşımıza çıkan reklamlardan hepimiz sıkıldık. Elbette ki bunun çözümü de her ne kadar önermesek bile reklam engelleme uygulamaları üzerinden sağlanıyor. Reklamları engellemenizi önermiyoruz çünkü internet sitesi sahipleri veya video çeken insanlar gelirlerini reklamlardan sağlıyor.

Elbette ki reklamları çok fazla abartan ve çok büyük sitelerde reklam engelleyici kullanabilirsiniz. Ancak internetin küçük esnafı olan minik sitelerde reklam engelleyici kullanmasanız daha iyi olur. Yine de reklam engelleyicilerin her telefonda olması şart. Bilgisayar tarafında reklam engelleyiciler oldukça popülerken, android tarafında ise kullanıcılar android reklam engelleyici bulmakta zorlanıyor. İşte biz de Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere android için en güzel reklam engelleme uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz.

Adblock Plus

Adblock Plus, hem bilgisayar tarafında hem de Android / iOS tarafında en popüler reklam engelleyici uygulamalarından biridir. Genelde bilgisayar tarafında çok fazla kullanıcısı olsa bile, android tarafında da hizmet veriyor. Ayrıca uygulama root’lu veya root’suz cihazlarda da çalışabiliyor olması oldukça güzel bir özellik. Yani telefona root atmadan da oldukça basit şekilde bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için ise buraya tıklayarak resmi internet sitesi üzerinden tek tıkla indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adobe Photoshop'un Mayıs 2021 güncellemesi dikey mod filtresi içeriyor

AdAway

AdAway uygulaması oldukça basit bir kullanıma sahip. Bu kadar basit olması her ne kadar avantaj gibi gelse de uygulamanın oldukça büyük bir dezavantajı var. Eğer cihazınız root’lu değilse ne yazık ki bu uygulamayı kullanamıyorsunuz. Cihazınız root’luysa buraya tıklayarak F-Droid üzerinden AdAway uygulamasını indirebilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Adguard

Adblock Plus uygulamasına oldukça benzeyen Adguard uygulaması, Android tarafında oldukça tercih edilen bir reklam engelleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamayı indirdiğiniz andan itibaren arka planda kendi kendine çalışıyor ve bütün reklamları filtreleyerek sizden gizliyor. Root gerektirmeyen bu uygulamanın dezavantajı ise ücretsiz sürümün sadece web tarayıcıları üzerindeki reklamları engellemesi. Eğer bilgisayar ve mobil dahil olmak üzere bütün cihazlarınızda bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız aylık 25 dolar ödemeniz gerekiyor. Buraya tıklayarak uygulamanın indirme veya satın alma sayfasına gidebilirsiniz.

Browsers with ad-block

Diğerlerinden farklı olarak bu uygulama, reklam engelleyici özelliğe sahip bir internet tarayıcısıdır. Yani tıpkı Google Chrome gibi bir internet tarayıcısı ancak reklam engelleme özelliğine de sahip. %100 olarak ücretsiz olan bu uygulamayı buraya tıklayarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Brave Private Browser

Android tarafında oldukça kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Brave Private Browser, çerezleri dahi engelleyen çok iyi bir güvenlik sistemine sahiptir. Tüm bunların yanında bir de reklam engelleme özelliğine de sahip olduğu için oldukça rahat biçimde kullanabilirsiniz. Oldukça hızlı olduğu için Google Chrome gibi tarayıcılara da rakip olabilecek potansiyelde. Buraya tıklayarak uygulamayı rahatlıkla indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Office, beş yeni yazı tipi ortaya koyuyor

Blokada Slim Adblock

Root gerektirmeyen ve diğer reklam engelleyici uygulamalara göre oldukça başarılı pil kullanımı performansıyla güzel bir deneyim sunan Blokada Slim Adblock, en iyi Android reklam engelleme uygulamaları listemize girmeye hak kazanıyor. Buraya tıklayarak uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Block This

Android reklam engelleme uygulamaları arasında en popülerler listesinde yer alan Block This, tamamen ücretsiz bir reklam engelleme uygulamasıdır. Adblock Plus ve AdGuard uygulamalarına oldukça benzese de onlardan daha az pil tükettiği söylendiği için daha avantajlı bir uygulama olabilir. Buraya tıklayarak uygulamayı resmi sitesi üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz.

DNS66

DNS66 uygulaması yalnızca tarayıcı reklamlarını engellemekle yetinmiyor, kullanmış olduğunuz bütün uygulamalarda karşınıza çıkan tüm reklamları engelliyor. Kullanımı ücretsiz olan bu uygulama ne yazık ki Google Play Store’da yok. Ancak Up to down üzerinden buraya tıklayarak kolaylıkla APK versiyonunu indirip cihazınıza kurabilirsiniz. DNS66, Android için en güzel reklam engelleme uygulamaları arasında kesinlikle en gelişmiş uygulamalardan birisi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz