Libra Nedir

0
29
Libra Nedir
Libra Nedir

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, Libra nedir sorusu özellikle Facebook kullananlar için önemli bir hal almıştır. Facebook bundan önceki son 2 yılda oldukça gizli bir şekilde kripto para döngüsüne girmişti. Fakat bu projeyi oldukça büyük bir titizlik ve gizlilikle yürüttü. 2020 senesinde ise tam olarak gündeme gelmiş bulunmaktadır. Kripto paranın gerçek paradan farkı nedir, cebimizdeki para ile eşdeğer şekilde midir, bu sorunun cevabını vereceğiz.

Facebook’un Yeni Kripto Para Birimi Libra Hakkında Merak Edilenler

Libra Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Hem küresel bir para birimi hem de finansal altyapı sistemi olarak karşımıza çıkacaktır. Kripto paralar genellikle aynı yapıya sahip paralar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir blok zinciri altyapısına sahip olmaktadır. Fakat bu doğrultuda teknoloji uygulayıcısı Facebook olmaktadır. Normal bir para gibi de diyebiliriz fakat bazı önemli noktaları da bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zam furyası: Renault Megane Sedan fiyatlarına da zam geldi

Bildiğiniz üzere söz konusu diğer kripto paralar olduğu zaman, bunlar için bir sanal cüzdanınızın olması gerekiyordu. Facebook Libra içinde aynı durum geçerlidir. Sanal bir cüzdanınızın olması gerekecektir. Bunun için ise Facebook Calibra adlı sanal cüzdanı çıkarttı. Bunun üzerinden kullanılabilecektir.

Facebook Libra İle Neler Satın Alabilirim?

Tabi ki işin en önemli kısmı, para harcama kısmı olacaktır. Eğer Libra konusunda bir para harcama konusu sizler için mümkün olacak ise; karşı tarafında bu konuyu bilmesi gerekecektir. Marketler olsun bakkallar olsun yemek dükkanları olsun buradaki kişilerinde bilmesi gerekecektir. İlerleyen zamanlarda ise bu parayı bu alanlarda kolaylıkla kullanabileceksiniz. Henüz tam belli olmasa bile, ulaşım ve alış-veriş uygulamaları da ortak olacaktır. Uber ve Lyft bunlardan ilk ikisidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 14.5 Beta 3 yayınlandı: iPhone’a yeni özellikler geldi!

Facebook Libra Güvenilir Mi?

Facebook’un ilk aşamada ne kadar güvenilir bir uygulama olduğundan söz etmek doğru olacaktır. Hatta sistemde herhangi bir açıklık olduğu zaman, bunu bulan kişiye de ödül verilecektir. Libra içinde aynı durum geçerlidir, güvenilir olduğunu söylemek bu aşamada doğru olacaktır. Özellikle de bu sistem için Calibra (sanal cüzdan) içerisinde canlı ulaşabileceğiniz bir destek birimi olacaktır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz