Android Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

0
123

Bir Android telefonu sıfırlamak zor bir iş değildir, ancak stratejik bir yaklaşım gerektirir. Arada bir, çeşitli nedenlerle bunu yapmanız gerekebilir. Bir dahaki sefere o noktaya geldiğinizde, Android telefonunuzu sıfırlamanın yollarını bilmelisiniz.

Aşağıda, herhangi bir Android telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak için bilmeniz gereken her şeyde size rehberlik edeceğiz.

Android’i Ayarlar Üzerinden Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Telefonunuza normal şekilde erişebiliyorsanız, sıfırlamanın en kolay yolu Ayarlar uygulamasını kullanmaktır. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz;

 1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Sistem> Seçenekleri sıfırla’ya gidin. İfadenin cihazınıza bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Seçeneği bulamazsanız, bulmak için sıfırlamayı arayın.
 3. Fabrika ayarlarına sıfırlama sayfasında, Uygulama tercihlerini sıfırla gibi birkaç sıfırlama seçeneği göreceksiniz. Burada, Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama) öğesini seçin.
 4. Tam sıfırlamadan etkilenecek tüm içeriğin bir listesini göreceksiniz.
 5. Tüm Verileri Sil düğmesine dokunun.
 6. Onaylamak için PIN kodunuzu veya şifrenizi girin. Bu, yalnızca cihazınızın kilidini açmak için bir kimlik doğrulama yöntemi ayarladıysanız görünecektir.
 7. Devam et öğesini seçin.
 8. İşlemi başlatmak için Tüm Verileri Sil’e dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEO Nedir ? Nasıl Yapılır? Uygun Fiyatlı SEO Hizmeti Alın!
Android
Android

Kurtarma Modu ile Android’i Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Kurtarma Modu ile belirli Android telefonunuzu sıfırlama prosedürü değişebilir. Aşağıdaki adımlar işe yaramazsa, üreticinin web sitesinde cihazınız için süreci kontrol ettiğinizden emin olun. Bunu akılda tutarak, Android’i Kurtarma Modu aracılığıyla fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır;

 1. Cihazınızı kapatın.
 2. Sesi açma ve güç düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. Bu, telefonunuzu doğrudan Kurtarma Moduna götürerek olağan önyükleme sürecini atlayacaktır.
 3. Ardından, Komut yok uyarısı içeren bir ekran göreceksiniz. Android kurtarma ayarları sayfasına gitmek için ses açma ve güç düğmelerini aynı anda basılı tutun.
 4. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla vurgulanana kadar Android kurtarma menüsünde gezinmek için ses kısma düğmesini kullanın.
 5. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için güç düğmesine basın.
 6. Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin ve onaylamak için güç düğmesine tekrar basın.
 7. Telefonunuz silme işlemini tamamladıktan sonra, kurtarma ekranının altında bir Veri silme tamamlandı mesajını göreceksiniz.
 8. Sistemi şimdi yeniden başlat öğesini seçin, ardından onaylamak için güç düğmesine basın.
 9. Telefonunuz normal kurulum ekranıyla sizi karşılayacak şekilde normal şekilde açılacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Java Method Nedir?

Cihazımı Bul ile Android’i Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Android telefonunuz çalındıysa, Google’ın Cihazımı Bul hizmetini kullanarak telefonunuzu uzaktan silebilirsiniz. Kayıp veya çalınan cihazınızı uzaktan kilitlemek için Cihazımı Bul’u da kullanabilirsiniz. Ancak, telefonunuzu sıfırlamak için bu yöntemi kullanırsanız bilmeniz gereken bazı uyarılar vardır:

 • Android telefonunuz açık, bir Google hesabına bağlı ve Google Play’de görünür olmalıdır.
 • Cihazınız internete bağlı olmalıdır.

Android telefonunuzu uzaktan fabrika ayarlarına sıfırlamak için;

 1. Android.com/find adresine gidin ve Google Hesabınızda oturum açın. Birden fazla hesabınız varsa, telefonunuza bağlı Google hesabının kullandığınız hesap olduğundan emin olun.
 2. Birden fazla bağlı cihazınız varsa, fabrika ayarlarına sıfırlamak istediğiniz telefonu üstten seçin.
 3. Cihazı Sil’e dokunun.
 4. Cihazınızı sıfırlamayla ilgili birkaç uyarı göreceksiniz.
 5. Devam etmek için Cihazı Sil’e dokunun.
 6. İstenirse Google hesabı şifrenizi onaylayın.
 7. Google’ın hizmeti daha sonra cihazınızla iletişime geçecektir. Çevrimiçiyse, telefon verileri hemen silmeye başlayacaktır. Cihazınızın bulunamaması veya çevrimiçi olmaması durumunda, internete bir sonraki bağlanışında silinecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz