Android İndirilen Dosyalar Nerede?

0
366

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Hiç Android cihazınıza dosya indirdiniz ve onları bulamıyor musunuz? Bu her zaman olur! Yine de indirilen dosyalar kaybolmaz. Tüm indirmeler (fotoğraflar, videolar ve diğer medya) telefonunuzda bir yere ulaşır ve bunları bulmanın birkaç yolu vardır. İşte Android telefonunuzdan indirilenlere erişmenin beş yolu.

Bildirimler Panelinden Anında Erişim Alın

İlk olarak, en basit yöntem. Android cihazınıza her dosya indirdiğinizde, bildirim alırsınız. Bildirimler paneli aracılığıyla indirmeleri nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Dosyanızı indirin (% 100’e ulaşana kadar bekleyin).
 2. İndirdiklerinizi görmek ve açmak için indirme bildirimi simgesine dokunun.

Önceden Yüklenmiş Dosya Yöneticisini Kullanarak İndirilen Dosyaları Bulun

Android cihazınız önceden yüklenmiş bir dosya yöneticisi ile gelmelidir. Android için varsayılan dosya yöneticisi uygulamasını kullanarak indirmeleri nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Uygulama çekmecesini açın. Genellikle ana ekran simgesinin altında birkaç noktalı simgeye dokunarak veya ekranın altından yukarı kaydırarak açabilirsiniz.
 2. Android cihazınıza bağlı olarak Dosyalarım veya İndirilenler veya Dosya Yöneticisi adlı bir uygulamaya dokunun. Android cihazınız yukarıdaki seçeneklerden hiçbirine sahip değilse, üçüncü taraf bir dosya yöneticisi kullanmak isteyebilirsiniz. Bundan sonra bunu nasıl yapacağımıza bakacağız.
 3. İndirilenler veya İndirilenler klasörünü bulmak için Dosya Yöneticisi uygulamasına gidin. İndirdiğiniz dosyalara erişmek için üzerine dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şebeke Sorunu Nedir? Nasıl Çözülür?

Android

Üçüncü Taraf Dosya Yöneticisi Kullanarak İndirmeleri Bulun

Varsayılan dosya yöneticisi uygulaması gayet iyi çalışıyor ancak kullanımı veya gezinmesi en kolay uygulama değil. Beğenmediyseniz veya Android cihazınızda bir tane yoksa, üçüncü taraf bir dosya yöneticisi indirip yükleyebilirsiniz.

Popüler ve yararlı bir seçenek Cx Dosya Gezgini’dir. Gezinmesi kolaydır ve indirmelerinize hızlı erişim sağlar.

 1. Google Play Store’dan Cx Dosya Gezgini (Ücretsiz) indirin.
 2. İndirilen dosyaların listesini görmek için uygulamayı açın, ardından Yerel> İndirilenler’i seçin.
 3. Aradığınız dosyayı seçin ve açın.

Windows PC’nizden İndirilen Android’leri Bulun

Küçük bir ekranda gezinmeyi zor bulursanız, Android indirmelerinizi Windows PC’nizden her zaman görüntüleyebilirsiniz.

 1. Android cihazınızı bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Android cihazınızda USB bağlantısıyla ne yapmak istediğinizi soran bir bildirim alabilirsiniz. Dosya Aktarımı’nı seçin.
 2. Windows Gezgini’nde Telefon seçeneğine tıklayın. İndirilenler klasörüne gidin ve indirilen dosyalarınızı görebileceksiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penil Protez Ameliyatı

İndirmelerinizi Bulmak için Google Chrome’u Kullanın

Tarayıcınız olarak Google Chrome kullanıyorsanız, indirmelerinize doğrudan menüden erişebilirsiniz. Diğer tüm tarayıcıların benzer bir seçeneği vardır.

 1. Google Chrome’u açın.
 2. Chrome tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.
 3. İndirilenler’i seçin, internetten indirdiğiniz dosyalar görünecektir. Belirli bir indirme dosyasını aramak için ekranın üst kısmındaki arama simgesine dokunun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz