Audi İki Yeni Modelini Satışa Çıkarıyor

1
319
audi-iki-yeni-modelini-satisa-cikariyor

Avrupa’nın en önemli otomobil markalarından biri olan Audi, 2021 senesinde iki önemli modelini çıkarmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz senelerden itibaren hazırlıklarını yaparak, bu senenin önemli olacağına dahil sinyaller veren Audi, Avrupa da yeni iki modeliyle büyük ses getireceği benziyor.

Audi tarafından oldukça merak edilen EV modeli 2021 Audi E-Tron GT – RS E-Tron GT Avrupa’da satışa çıkmaya hazırlanıyor. Yavaş yavaş üretimine başlayıp otomobil lansmanlarında da boy gösteren modeller kısa zaman içerisinde Avrupa da ki bayilerde yer almaya başlayacak.

audi-iki-yeni-modelini-satisa-cikariyor
audi-iki-yeni-modelini-satisa-cikariyor

E-Tron GT ve RS E-Tron GT Modelleri Teknik Özellikler

İki model içerisinde de belli başlı özellikler aynı bulunuyor. Fakat bazı farklılıklar da yok değil. Özellikle motor gücü ve istenilen hız seviyesine ulaşma konusunda belli başlı farklılıklar mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Firmaya Özel Plaka- Toptan Plakalık

E Tron GT modelinde;                                                              

  • 469 beygir güce
  • 630 Nm tork değerine

E Tron RS versiyonu;

  • 590 beygir güce
  • 830 Nm tork değerine

özellikler bulunmaktadır. Ayrıca modeller 84 kWh değerinde lityum iyon pil bataryalarına sahip olmaktadır. 84 kWh değerinde ki iyon 488 kilometre menzil sunabilmek ile birlikte RS versiyonunun 0-100 km/s hızlanma süresi 3.3 saniye seviyesinde yer almaktadır.

Her iki modelde de Audi lazer ışıklı opsiyonel Matrix Led farlar 21” boyutunda jantlar ve özel koltuklar ile ilgili opsiyonlar mevcuttur.

Başta Almanya’da satışa çıkacak olan araçlar ile ilgili olarak tahmin edilen fiyatlar şu şekilde; E-Tron GT için belirlenen rakam 99.800 Euro olurken RS E-Tron GT modeli için fiyat 138.200 Euro seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Renault Taliant Türkiye'de Satışa Sunuldu

 

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz