Android 13, kilit ekranında yerleşik bir QR kod tarayıcıya sahip olacak

0
Android 13 kilit ekranı qr kod tarayıcı
Android 13 kilit ekranı qr kod tarayıcı

QR kodları son 18 ayda hayatımızı değiştirdi ve artık bilgi almak ve önemli detayları sağlamak için vazgeçilmez bir araç haline geldi. İçeriğe erişmek için hızlı ve verimli bir yol sunarlar ve birçok üretici son birkaç yılda kamera vizörlerine QR kodlarını yerleştirmesine rağmen, mobil cihazlarda QR kodlarını taramak her zaman zor olmuştur.

QR kodlarının son aylarda ve geçen yılki popülaritesi göz önüne alındığında, Google’ın daha yakın bir entegrasyon düşündüğünü ve kullanıcıların QR kodlarını doğrudan kilit ekranlarından taramasını kolaylaştırdığını görmek şaşırtıcı değil. “Güvenilir bir kaynak” , Android 13 resmi kullanılarak bulunan kilit ekranında “QR Tarayıcıyı Göster” seçeneğini açıklayan Android Police’e bazı bilgiler verdi. Kendi kendini açıklayan “kilit ekranından QR Tarayıcıya erişime izin verir” özelliği.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram'da En Çok Beğeni Getiren Hashtagler

QR

Çoğu Android telefonun kamera uygulamalarında yerleşik QR tarayıcısı vardır, alternatif olarak, kullanıcılar Google Play Store’dan üçüncü taraf uygulamaları indirebilir veya QR kodlarını kolayca taramak için Google Asistan’daki Google Lens’i kullanabilir. Yeni seçenek, özelliğe erişmek için daha da hızlı bir kısayol sağlamayı hedefliyor.

İkinci seçenek, kullanıcıların, muhtemelen kamerayı açacak olan QR Kod Tarayıcı seçeneğini veya kullanıcının QR kodlarını taramasını ve bağlantıları veya uygulamaları açmasını sağlayacak yeni bir pencereyi değiştirmek için Hızlı Ayarları kullanmasına olanak tanır.

QR kodları günümüzde Wi-Fi erişim kodları ve şifreleri sağlamak, web bağlantıları, rezervasyon bağlantıları, işlem ve ödeme detayları gibi bilgi parçacıkları ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli şeyler için kullanılmaktadır. Google Chrome, bir kod oluşturmayı ve arkadaşlarınıza ve ailenize göndermeyi kolaylaştıran tarayıcıda yerleşik QR kodlarına sahiptir. Benim gibiyseniz ve QR kodlarını taramak için hızlı erişim istiyorsanız, bu muhtemelen zahmetsizdir ve cihazı kurarken açmanız gereken ilk şeylerden biri olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz