WhatsApp QR Kod Oluşturma 2021

0
33
WhatsApp QR Kod Oluşturma
WhatsApp QR Kod Oluşturma

Merhaba Teknoloji Haberleri sevenler, WhatsApp QR kod oluşturma, WhatsApp için en kolay iletişime geçme yöntemlerinden birisi olacaktır. WhatsApp, en çok kullanıla konuşma platformlarından birisi olacaktır.

Gerek iş yapmak için gerek konuşmak için gerek ise de insanlarla direkt olarak iletişime geçmek için en kullanışlı uygulamalardan birisi olacaktır. Fakat bu uygulamanın üzerinden konuşmak içinde birkaç yol gerekmektedir.

Kişiyi telefon rehberine ekledikten sonra, tekrar WhatsApp’a girmek ve oradan yine kişiyi bulmak gerekecektir. Sonrasında da o kişiye mesaj atmak gerekecektir. Fakat bu aşamada karşı tarafta numaranız yok ise whatsapp qr kodu okutma da o da sizi ekleyecektir.

Bazı durumlarda, WhatsApp isminiz, resminiz ve durumunuz sadece rehberinize ekli olanlara gözükür. Karşı tarafta ekli değilseniz, bunları göremeyecektir. En kolay yoldan WhatsApp konuşması başlatmanın yollarından söz edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Monitör, Samsung Odyssey G7 32" Curved
WhatsApp QR Kod Oluşturma
WhatsApp QR Kod Oluşturma

WhatsApp QR Kod Oluşturma Nasıl Yapılır?

whatsapp web qr kodu , sohbet uygulaması olan WhatsApp için oldukça avantajlı bir uygulama olacaktır. QR kodunuz sayesinde artık direkt olarak kişiler ile mesajlaşabilir ve tekrar rehbere numara kaydetmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca Web Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bu da oldukça büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Şu adımlar sayesinde QR Koda sahip olabilirsiniz:

 • QR Kod için elbette öncelikli olarak WhatsApp’a sahip olmalısınız.
 • WhatsApp’a girdikten sonra, “Ayarlar” kısmına gidin.
 • Burada isminiz ve profil resminizin olduğu yerde bir QR Kod göreceksiniz, web whatsapp com qr kodu tara yada buna tıklayarak var olan QR Koda sahip olabileceksiniz.

WhatsApp QR Kod Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Whatsapp qr kodu  o ana kadar sürekli olarak kullanmışsanız ve bu kodu taratarak sizleri bulmuşlar ve artık kullanmak istemiyorsanız, bu kodu sıfırlayabilirsiniz. telefondan whatsapp web qr kodu çıkmıyor gibi sorular çok gelmektedir. Şu aşamalar sayesinde kolayca yapabilirsiniz:

 • WhatsApp’a gidin.
 • Buradan “Ayarlar” kısmına tıklayın.
 • Sonrasında profil resminiz ve isminizin yanında QR Kodu göreceksiniz.
 • O koda tıklayın ve karşınıza çıkan ekranın alt kısmında “QR Kodunu Sıfırla” yazısı çıkacaktır, buraya tıklayarak sıfırlayabileceksiniz.

  Whatsapp Web qr Kodu Okumuyor

 1. Farklı bir tarayıcı kullanın.
 2. Tarayıcınızdaki cache belleği temizleyin temizle.
 3. Tarayıcınızın güncel olduğundan emin olun.
 4. Telefonunuzu Baştan başlatınız.
 5. Bilgisayarınızı tekrar başlatın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Uygun fiyatlı Realme C20 tanıtıldı! Özellikleri neler?

WhatsApp QR Kodla Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

Bahsettiğimiz üzere QR Kod oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Artık tek tek numara girerek kayıt işlemi yapmak yerine, kişiye QR kodunuzu okutarak onu WhatsApp’a kaydedeceksiniz.

Whatsapp qr kodu nerede bulacağız peki ? Bunun için ayarlara girin ve sonrasında QR kodunuzu açın ya da ekleyeceğiniz kişi açın bu konu okutun ve direkt olarak numara almadan kayıt işlemini gerçekleştirin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz