Android 11, karanlık tema desteğine sahip Chromebook’lar için çıktı

0
12

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Google, Chrome OS Beta kanalına yeni bir Android 11 sürümü sunmaya başladı ve günlük deneyimi büyük ölçüde iyileştirmesi gereken iki büyük özellik sunuyor.

Android Police’e göre, özelliklerden biri, Chrome OS topluluğu tarafından çok talep edilen karanlık bir tema. Google aylardır karanlık bir tema üzerinde çalışıyor. Chrome OS 89 ile Google, Geliştirici ayarlarında karanlık bir tema geçişi sunuyor.

Android 10, sistem genelinde karanlık bir tema için destek ekledi, ancak Chromebook’lar Android 11 için Android 10’u atladığından, yalnızca şimdi bundan yararlanabilirler. Chrome OS’deki Android alt sistemi daha önce Android 9 Pie’ye dayanıyordu.

Android 11

Chrome OS üzerindeki en yeni Android 11 yapısını test edebilen Android Police , “Android uygulamaları, Chrome OS kullanıcı arayüzünün geri kalanına güzel bir şekilde uyan, siyaha yakın bir arka plan rengiyle dönüştürüldü,” dedi. “Android ayarlar menüsü en parlak görünüyor, koyu bir başlık çubuğuna ve parlak turkuaz vurgu rengine sahip. Bildirimler ayrıca, hızlı işlemle ilişkili olanlar dışında karanlık bir tema kullanır. Google Play mağazası gibi bazı uygulamalar yine de hafif bir tema kullanıyor, bu yüzden yapılacak bazı işler var. ” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   533 milyon Facebook verisi herkese açık şekilde sızdırıldı

Chromebook Android 11

Google, Chromebook’larda Android 11’in piyasaya sürülmesiyle uygulamaların ölçeklenme biçiminde de değişiklikler yapıyor. Bu, daha önce bir hata nedeniyle Chrome OS’den alınan tek tip ölçeklendirmenin geri dönüşünü içerir. Bu özellik, Android uygulamalarını yüzde 25’e kadar daha büyük olacak şekilde ölçeklendirir, böylece daha okunaklı ve kullanımı daha kolaydır. Android Police, Geliştirici seçeneklerinde ekran ölçeklendirmesini ayarlayabileceğinizi söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz