Analist, AirPods 3’ün yakın zamanda gelmeyeceğini söylüyor

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Apple’ın AirPods 3 olarak bahşedilen yeni nesil AirPods, geçen hafta birkaç görüntüde sızdırılmıştı. Ancak tüm bu sızıntılar ve spekülasyonlar arasında Apple analisti Ming Chi-Kuo yeni bir raporda, bu AirPod’ların bu yılın üçüncü çeyreğine kadar seri üretime girmeyeceğini söyledi.

Bu aynı zamanda önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülmeyecekleri ve yeni iPhone’larla birlikte gelebilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca, internetteki birkaç sızıntının ve ihbarcının, Apple’ın 23 Mart’ta yeni AirPod’ları başlatabileceği bir etkinlik düzenleyebileceğini öne sürdüğünü de belirtmekte fayda var. Ancak bu tarih henüz şirket tarafından onaylanmadı ve Apple’ın sadece etkinliği düzenlerse hangi ürünleri piyasaya süreceği henüz belli değil.

Buna ek olarak Kuo, Apple’ın rakiplerinden artan rekabetle karşı karşıya olduğu için bu yıl kulaklık sevkiyatlarında düşüş görebileceğini tahmin etti. Şirketin 2020’de yaklaşık 90 milyon AirPod sattığını da sözlerine ekledi. Ancak bu yıl bu sayı 78 milyona düşebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın iOS 17 değişikliklerinde 'hey Siri' sesini kaybedebilir
AirPods 3
AirPods 3

AirPods Max Kulaklıklar

Ayrıca, Apple’ın çok beklenen AirPods 3’ü piyasaya sürdüğünde ikinci nesil AirPod’ları piyasada tutabileceği de ekleniyor. AirPods Max kulaklıklara gelince, Kuo, bunun gönderiler üzerinde sınırlı bir etkisi olduğunu ve Apple’ın tüm yıl boyunca yalnızca 1 milyon adet satabileceğini söylüyor.

AirPods Max hakkında konuşan şirket, kısa süre önce kulaklıklar için yeni bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Apple, bu yeni güncellemenin tam olarak ne getirdiği hakkında çok fazla ayrıntı sunmasa da, kulak üstü kulaklıkların 3C39 sürümüne geçmesini sağlıyor.

9to5Mac’in bildirdiği gibi, AirPods Max ürün yazılımı güncellemeleri için herhangi bir sürüm notu bulunmuyor, ancak bu, birçok kullanıcının kulaklıklardaki pil boşaltma sorunlarından ve dahil olan akıllı kılıf olmadan şikayet ettiği bir noktada geldi. AirPods Max bir Mac’e bağlandığında bazı kullanıcılar da sorunları bildiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz