Amazon Music, müziğe daha kolay erişim için Araba Modu ekledi

0
41

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Amazon, Müzik mobil uygulamasını, sürüş sırasında melodilerinize erişmeyi kolaylaştıracak yeni bir özellikle güncelledi. Uygun bir şekilde “Araba Modu” başlıklı bu özellik, Amazon Müzik’in arayüzünü popüler müzik seçeneklerine, büyük düğmelere ve Alexa ile sesli yardıma kısayollarla basitleştirir.

Amazon Music Araç Modu

Amazon’a göre, Araç Modu, cihazınız arabanıza Bluetooth üzerinden bağlandığında otomatik olarak başlayacaktır. Deneyim başlatıldığında iki bölüme ayrılır: üstteki üçte birlik kısım çalma kontrollerine ve şarkı bilgilerine ayrılmıştır, alt kısımda ise popüler müzik seçeneklerine kısayollar gösterilir. Bu ön ayarlar özelleştirilebilir, böylece en sevdiğiniz müzik her zaman parmak izlerinizde olur.

Ayrıca Alexa için hızlı bir kısayol düğmesi var – veya eller serbest deneyimi daha uygunsa (ve araba kullanıyorsanız öyle olmalı), asistanı “Hey Alexa” ve ardından sanatçı veya şarkıyı söyleyerek çağırabilirsiniz. Amazon, Music’s Card More’un parçaları atlamak ve ön ayarlara geri dönmek için kullanışlı kaydırma işlevine sahip olduğunu söyledi. Araba Modundan çıkmak istiyorsanız, Araç Modundan çık düğmesine dokunmanız yeterlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mart ayında hangi uygulamalar en çok indirildi?
Amazon
Amazon Music

Amazon Music, arabada sürüş için basitleştirilmiş bir mod sunan tek uygulama değil. Ayrıca Spotify’ın sürüş için basitleştirilmiş kontroller sunduğunu gördük ve yayın hizmeti kısa süre önce Android ve iOS’ta bir “Hey Spotify” uyandırma cümlesi sunmaya başladı. İnsanlar yola geri dönmeye başladıkça, bu basitleştirilmiş arayüzler, telefonunuzla etkileşimde bulunmanızı biraz daha az dikkat dağıtıcı hale getirecek.

Amazon, uygulamalarını sürüş sırasında daha az dikkat dağıtıcı hale getirmek için çalışıyor ve geçen yıl Alexa uygulamasına bir Otomatik Mod sunuyor. Arabanızda Bluetooth olmasa bile, Amazon Music’in Araba Modunu manuel olarak başlatabilirsiniz. Sadece uygulamayı açın, sağ üst köşedeki menüye gidin ve Araba Modu’nu seçin. Amazon Müzik’teki yeni mod artık Android ve iOS’ta mevcuttur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz